Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem észleli a TV a...

Miért nem észleli a TV a laptopot?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Adott egy laptop aminek van usb c bemenete. Így vettem hozzá egy ilyen dokkolót.


[link]


Működik is vele a tv mikor összekötöm hdmi kábellel sőt akár 2 tv is egyszerre.


Egyetlen problémám van ha kikapcsolom a laptopot akkor a tv csak akkor észleli újra hogy össze van kötve a laptoppal és csak akkor van kép ha a dokkolót kihúzom a laptopból és visszadugom.


Nincs valami megoldás ne keljen minden bekapcsolásnál ezt eljátszani?


Azt a részet most hagyjuk hogy használjam a laptop hdmi bemenetét ezt szeretném megoldani. Mellesleg ha a laptop hdmi bemenetével van összekötve akkor azt nem kell ki be húzni azt egyből felismeri a tv ha bekapcsolom a laptopot. Csak meg lehet ezt oldani a dokkolóval is.


Előre is köszönöm.



2023. aug. 1. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Win+P-re nem aktiválódik?
2023. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt próbáltam én is sajnos nem. Illetőleg ha a képernyő beállításokon belül a kijelzőkre megyek és a több képernyőnél rákattintok az észlelésre ki is írja nem található másik képernyő.
2023. aug. 1. 15:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a rákfenéje ezeknek az olcsó dokkolóknak. Nekem is a munkalaptop egy hasonlóval van összekötve a monitorral és korábban mindig lekapcsoltam éjszakára az elosztót, de azóta nem, mert nem akarom minden alkalommal újra belőni a monitorokat.
2023. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy nem kapcsolod le? Vagy neked van rajta kapcsoló? Az enyémen nincs. Vagy úgy érted a tiedtápellatasról megy és nem áramtalanítod. Az is jó lenne ha valahogy az usb-c foglalatot "ébren" lehetne tartani attól a laptopot leallítom.
2023. aug. 5. 10:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan úgy értem, hogy a tápellátást kapcsoltam le régen simán a hálózati elosztó kapcsolójával.

Nekem a laptop töltője a dokkolóba van bedugva, arról tápol a laptop. Már csak azért se kapcsolom le, mert ahogy írod, az USB-C ébren marad és hiába van kikapcsolva a laptop, a dokkoló szívja az energiát, így ha egy hétvégére úgy hagyom, hétfő reggelre 40%-ra leszívja a laptop akkuját.


De a te dokkolódba is lehet csatlakoztatni tápellátást, szóval megpróbálhatod azzal.

2023. aug. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az enyémen nincs tápcsatlakozó a dokkolón.
2023. aug. 8. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!