Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A DDR3 és a DDR4 között lehet...

A DDR3 és a DDR4 között lehet észrevenni bármi különbséget a használat során?

Figyelt kérdés
Nekem még mindig DDR2-800 van, de próbáltam már DDR2-533 memóriát is, semmit nem vettem észre a 2 között. Értem én, hogy lassabb, de ez miben nyilvánul meg? Vagy ennek csak játékoknál meg egyéb komolyabb dolgoknál van jelentőssége? Mert szerintem egyszerű netezéshez és hasonló dolgokhoz tökmindegy. Azért érdekelne, mert egy jobb számítógépet vásárolnék a mostani helyett.

2023. aug. 4. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A példában kicsi a különbség, meg "netezésre" kb tökmindegy.

DDR2 800 és egy ma használt átlag DDR4 3200 között nagy a különbség.

De nem csak a RAM, hanem minden gyorsabb (processzor,SSD, videokártya) . Egy modern PC-n "netezés" közben is kijön a plusz, mert minden "azonnal" megtörténik.

2023. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a netto sebességet nézzük, mármint olvasást, írást, másolást a DDR2 800 és a DDR4 3200 között kb 5x-ös a difi. Olvasásban pl 8000 fölött tud kicsivel a régebbi míg a 4 az olyan 44000 körül.
2023. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Van egy modern és egy régi (még DDR 1-es) gépem. A régi RAM-ja annyival olvas, mint a modernben az NVMe SSD. Csak hogy lásd a különbséget (a régiben korabeli HDD is van az authentikus retro élmény miatt).
2023. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Processzorintenzív dolgokban segít reszponzívabb lenni. Tehát a proci számít inkább. A ram, így egy generáció különbséggel nem tud 10%-nyi teljesítménykülönbséget se kiharcolni ugyanabból a prociból. Már az 5% is magas.
2023. aug. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én is ezt tapasztaltam
2023. okt. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!