Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi különbséget vennék...

Mennyi különbséget vennék észre egy i3 350M és egy i5 520M processzor között általános használatban?

Figyelt kérdés

2023. febr. 5. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Mindegyik hulladéktemető.
2023. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
79%

lenyegi kulonbseg hogy i5 nek kicsit magasabb az orajele es van turbo orajele is

igy altalaban legalabb +50% gyorsulast mutatna gep


akkor ha a proci fogja vissza csak

de altalaban hattertar sebesseg, ram sebbesseg es mennyiseg ami visszafogja


mai gepekben a legocskabb irodai celeron is dupla eros az i5 tol is de mar ezt is inkabb tulhaladja legtobb vagyis 3-4x is erosebb

2023. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2/


Oké értem csak van egy adott gép egy ismerősömnek csinálom de akkor csak rakok bele 8gb ramot meg egy ssd-t meg kipucolom a hűtését általános célra jó lesz.

2023. febr. 5. 16:23
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#3 az jo

De akkor i3 van benne es azt hagyod meg?

mert azert i5 picivel es erezhetoen jobb (attol meg hogy ma mar nagyon gyenge, de minek akkor meggyengebbet hagyni ha van lehetoseg ra?


picivel tobbet fogyaszt es jobban melegszik

de azonos TDP besorolasuak (35W)

2023. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4/


Isten igazán nem én fogom használni.

2023. febr. 5. 18:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is érezhető lenne a különbség. Van a laptopban dedikált videókártya vagy csak az integrált? Ha van dedikált és a diosban megvannak a mikrokódok akkor cserélhetsz eggyel régebbi i7-re is, az 4mag 8 szál, na az érezhetően jobb.
2023. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6/


Csak integrált,a másik ami jobb gép lenne egy 3. generációs i5 az sajnos pl alaplap hibás

2023. febr. 5. 21:10
 8/10 A kérdező kommentje:

6/


Néztem az i7-est igen de ugye dedikált gpu híján felejtős

2023. febr. 5. 21:13
 9/10 Joell ***** válasza:
oreg procik azn elso genesek...de atlag felhasznalasra jo az i3 is...youtube,zene hallgatas,filmezes,bongeszes...Azert ajanlanam az i3-at mert kevesbe melegszik...az i5 os(foleg az 1gen) elegge melegedosek ha hajtjak oket...Egy ssd-vel es 8 giga rammal meg jo kis gep lehet...Nekem van egy DDR2-es core2 duos laptopom. a ram 4 giga es HDD-van bene...lassucska indulasnal de ha mar megy akkor nincs baj..fullhd youtubeot lejatsza,alap feladatokra eleg.Tudnam erosebb procira kicserelni a benne levot es ssd is segitene de mar van helyette,mellette egy frissebb i5-os ddr4 es gép.
febr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Joell ***** válasza:
9 es vagyok. Még annyit az egeszhez hogy azert egy ssd mar alap..valamint a core 2, 1-2-3 gererácios laptopok mar nem ujak..nem nagyon lesznek idovel kepesek meg a youtubeot se jol futtatni..Ha gépet kéne osszeallitanom a minimum hardverrel ami meg par evig kiszolgal az minimum 8 generatios i3 as 2x8 giga rammal es ugye ssd vel ami legyen min 256 de inkabb 512 es. Ennel regebbi gepet nem erdemes....EN az oreg hp-mat (6730b) csak azert tartom meg mert rosznak nem rossz,eladni nem lehet fillerekert se de viszont neha ere arra meg hasznalhato
febr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!