Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen kábellel lehetne...

Milyen kábellel lehetne működésre bírni?

Figyelt kérdés

Hali van egy LG gsa-h10n optikai lemez olvasom gyártási idő 2006.

Belső pc-s lemez olvasoról beszélünk még régebbi típus nem sata csatlakozos.

Teljen új használható csak nem tudom hogyan tudnám életre kelteni mert nincs hozzá adat kabelem sem feszültséggel nem tudom ellátni.

Kis millió féle átalakító kábel van usbről sok minden másra tud esetleg valaki megoldást erre?

Nem vennék most egy új külső meghajtót ha itt van egy teljesen ép csak csatlakoztatási probléma van.

Köszönöm előre is aki bármilyen módon tud segíteni



2023. aug. 14. 00:22
 1/10 anonim ***** válasza:

USB-IDE átalakító:

[link]

2023. aug. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tápegység: muolex csatlakozó kell, arról a szélesebb laposról alakít át.

Adatkábel: átalakítóval megoldható, hogy SATA-kompatibilis legyen, csak IDE-SATA átalakítót kell venni.

2023. aug. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha minden áron külső dvd-t akarsz használni, akkor inkább vegyél egy usb-s külső dvd meghajtót. Az átalakítókészlet elég drága. Amit #1-es linkelt csak az adatkábelek. Ehhez még kelleni fog külső 12 voltos táp, mert azt az usb nem tudja szolgáltatni. Kell egy ide kábel, bár azt ingyen utánad dobják egy szervizben.

Itt egy komplett készlet:

[link]

Igaz, hogy ezzel gyakorlatilag mindent usb-re lehet kötni, de egy kicsit húzós az ára.

Külső usb-s dvd meghajtót 5-6 ezerért kapsz.

2023. aug. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:

A 3-assal értek egyet. Nem éri meg a kínlódást. Ha csak nincs egy régebbi géped natív IDE csatlakozóval, akkor felejtsd el. Add le a veszélyes hulladékba.


Már annyira kifutott az optikai meghajtó, hogy szó szerint a kutyának se kell. A hardveraprón van zsír is új SATA -s 2000 Ft -ért.


[link]


Akkor miről beszélünk? Ennyiért még átalakítót sem kapsz az IDE -shez.

2023. aug. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

Csak ezt találtam.

2023. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
"Nem rendelhető" + Amúgy is annyi volt, mint egy külső író.
2023. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jogos, majd' kiszúrta a szemem... Csak azt néztem, hogy a Kosárba gomb nem szürke...
2023. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 P.O.C. ***** válasza:

Még ezzel lehetne, ami emberi árban is van: [link]


De ennyiért meg találtam neki ÚJ SATA -s írót. Szóval nem érdemes erőlködni.

2023. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem van jópár éves SATA és IDE-t is támogató dokkolóm, amelyhez lehet IDE kábelt csatlakoztatni, USB-n keresztül IDE winchestereket csatlakoztatni, azt, hogy optikai meghajtó is menne -e vele nem tudom.

Valamilyen Sharkoon dokkoló.

2023. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. aug. 15. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!