Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom csökkenteni a...

Hogyan tudom csökkenteni a laptopom teljesítményét?

Figyelt kérdés

Adott egy laptop ezzel a hardverrel: [link]

És nagyon melegszik. Pasztázva, takarítva kb 2 hónapja volt, MX6-ot kapott. Van alatta hűtőpad is. De csak sima netezés közben is folyamatosan megy a ventilátor, 80 fokot súrol. HeavyLoad-ban ha lestresselem a procit akár 90 fok felé is megy. Gondolkoztam azon, hogy a biosban teljesen lekorlátozom a procit, ennek van értelme? Pl letiltom a multicore-t, így csak egy magot fog használni, illetve a speedstep-et és a hyperthread-et. Így kisebb lesz a teljesítménye procinak és hidegebb lesz?


2023. aug. 19. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pasztázás előtt is magas volt a T? Lehet nem jól pasztázott. A túl sok, a túl kevés is okozhat gondot. A hűtőpad jó helyre fújja a levegőt?
2023. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, pasztázás előtt is magas volt. Pont ezért lett pasztázva, de nem változott a helyzet. A hűtőpad az egész laptop alját hűti.
2023. aug. 19. 14:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg itt, hogy kiegyensúlyozottra van e állítva. [link]
2023. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 P.O.C. ***** válasza:

Lehet magával a hűtővel van gond. Pl a hőcső is megsérülhet, elmegy belőle a folyadék. Vagy a meglazul a forrasztás, stb.

Mert az nem normális, hogy netezés közben néhány százalékos proci használatnál is ilyen meleg.

2023. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

energiatakarékosra állítottam 3-as, azon belül a procit korlátoztam 30%-ra, de nem tartja be, ugyanúgy látom feladatkezelőben, hogy felé megy.

4: nem is tudtam, hogy folyadék van benne. Ez jó kérdés, hogy megsérült-e, de gondolom akkor belefolyt volna a laptopba nem?

2023. aug. 19. 15:00
 6/12 P.O.C. ***** válasza:

Nincs benne akkora mennyiség, hogy észrevegyed. És még csak nem is víz ha jól tudom, gyorsan elpárolog. Én jártam már így. Nem is látszott rajta kívülről semmi rendellenes. Mégsem volt jó a hőcső.


Bontva lehet hozzá találni másikat. Egyébként az is lehet hogy valami alaplap, vagy tápellátás hiba főzi megfele a procit.


Gondolom a lamellákat kitakarítottad, és a venti is megy. Ilyenkor már süvíteni kéne neki rendesen.

2023. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ott nem a hűtéssel lesz a gond, hanem azzal hogy az az i3 ma már nagyon ratyi processzornak számít. Harmatgyenge. Egy sima Chrome is úgy megterheli, hogy kifordul magából. Ezen felül nyár is van, a laptopokat pedig kifejezetten nehéz hűteni..


Az ebben lévő i3-3230M az 2mag 4 szál és ehhez 35Wattos TDP társul. A leegyszerűbb - de sajnos nem a legolcsóbb megoldás - ha keresel egy olyan 35W TDP-jú Ivy Bridge procit, ami sokkal hatékonyabb. Páldául egy i7-3612Qm-et ami kétszer ennyi mag, kétszer ennyi szállal és kicseréled. Esetleg még az i7-3632QM játszik, ebayen nagyjából egyforma az áruk, mindkettő 60-70$ között mozog.


Azoknál a folyamatoknál ahol az i5 bekért 30Wattot, ott az i7-nek elég lesz kevesebb mint 20W így a hűtés hűvösebben tudja majd tartani.

2023. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor minél több a mag-szál annál energiahatékonyabb? Mert akkor hiába tiltom le biosban a dual core-t, meg a ht-t, úgy többet kell dolgoznia az egy darab magnak. Egyébként nem i3-3230m hanem i5-3230m. Nézegettem procikat ami bele való, de akkor egy i7-3632QM-et elfogad biztosan. Aminek magasabb a TDP-je, azt nem fogadja el, vagy szimplán hamarabb merülne le? Vagyis hülyeség mert akkor megint jobban melegedne...
2023. aug. 20. 16:58
 9/12 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor minél több a mag-szál annál energiahatékonyabb?"


Azonos TDP keret esetén ez így igaz, ezért is javasoltam az i7-et.


" Mert akkor hiába tiltom le biosban a dual core-t, meg a ht-t, úgy többet kell dolgoznia az egy darab magnak."


Pontosan.


" Aminek magasabb a TDP-je, azt nem fogadja el, vagy szimplán hamarabb merülne le?"

Aminek magasabb a TDP-je azzal is menne, de ha a 35Wattos proci hűtése gondot okoz, akkor miért tennél bele 45 Wattosat? A magasabb TDP-s i7-ek esetében az egy magos turbo órajel jelentősen magasabb, de az all core turbo az már csak 3-400MHz-cel. Full load alatt ezt már hűteni úgysem bírod így sok értelme nincs. Nyilván az akkus is jobban meríti terhelés alatt.

2023. aug. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat John_McClane, nagyon segítőkész vagy :)

Még annyi érdekelne, hogy utánanéztem neten, hogy mi a jele ha hibás a hőcső, és azt írták, hogy onnan lehet tudni, hogy a proci melegszik folyamatosan, de a laptop hideg levegőt fúj ki. Ez igaz? Bár nekem meleget - sokszor forró levegőt fúj ki. Illetve erről van valami véleményed?

[link]

2023. aug. 20. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!