Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehetne egy linux teljesí...

Hogy lehetne egy linux teljesítmény igényét csökkenteni?

Figyelt kérdés

FEltettem egy régebbi ubuntu linuxot virtualboxba.

A linux tökéletesen működik, egy probléma van:

-van egy windows xp is virtuális gépként felrakva. Erre szükségem volna, néha azonban mindkettőre.( linuxon főként szerverként használnám)


Nekem sajnos egy régigenerációs amd sempron 3000+-os processzorom van, DDR 1-es memóriával, amiből csak 1 gigám van:(


Tudom őskövület a gépem, de örülök, hogy ez is van egyáltalán:)


Amikor utoljára próbáltam együtt futtatni őket( a virtualboxban beállítottam az ubuntu-nak ( mate-es témával) 200 MB ram-ot, a windows-nak pedig megadtam 192 mB ram-ot. ( utóbbi teljesen el van vele)


A linux viszont láthatólag kevésbé van meg, pedig telepítéskor 4 Gigabyte-os swap memóriát adtam.


Ha külön futtatom őket, akkor minden működik, de ha együtt akkor két katasztrófa?



Hogy tudnám csökkenteni a linux ( vagy a windows) rendszerigényét? Hogy használni tudjam mindkettőt.


A host operációs rendszer egy Fedora 17 3,8-as kernellel. Sajnos sikertelenül kísérleteztem azzal, hogy a vendégoperációs rendszer lássa a hostoperációs rendszer szerverét. A neten úgy láttam, hogy a két gép egymás mellett jobban működne, és ez láthatólag( addig a kis ideig mig tudtam működteni) így is van, mert jól látják egymást hálózatban.


Mi lenne a megoldás( nincs pénzem több ram-ra, jobb gépre az ilyen válaszok kíméljenek)?


2013. máj. 24. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Az Ubuntut cseréld le Xubuntura.
2013. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!