Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez sorozatszámát...

Traktor1 kérdése:

Merevlemez sorozatszámát hogyan tudom lekérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A merevlemezem garanciáját szeretném ellenőrizni, de kell hozzá a sorozatszáma. Ezt hogyan tudom a legegyszerűbben megnézni?

Előre is köszönöm a segítséget.



2023. aug. 22. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:

powershell-ben ezzel elvileg megy a dolog:

Get-CimInstance Win32_DiskDrive | Select-Object Model,SerialNumber

2023. aug. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Rá van írva a lemezre a címkén. (S/N).


Vagy ha még működik annyira a lemez, hogy felismerje a gép és nem fagy ki tőle. Akkor diagnosztikai szoftverek is megmondják, pl. AIDA64. Vagy ajánlom a HD Sentinel porable -t. Ez azon kívül más információkkal is ellát a vinyó / SSD állapotáról. Ha lejár a próba időszak, csak letörlöd a könyvtár tartalmát ahova kicsomagoltad, majd oda újra kicsomagolod.

[link]

2023. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nagyon örülök hogy sikerült megnéznem a gyártó oldalán a garanciát mert hála isten 2026 ig érvényes egy 12tb merevlemez. Most már csak azt kell megtudnom hol lett vásárolva.

Sajnos egy elhunyt embernek a gépét vettem meg, de a család nem talált semmi papírt a gépről.

2023. aug. 22. 09:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet neten vette és oda kapta a számlát is.
2023. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy értem emailben kapott számlát.
2023. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!