Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot kell rendelnem?

Milyen alaplapot kell rendelnem?

Figyelt kérdés

Elhalt az alaplapom, nem ad képet a gép (új ram,táp stb van).

Neha befagyott, néha elindult, de 5perc használat után befagyott stb. Volt egy égési sérülése a videokartyanal, most teljesen új a videokártya is. Továbbra is megy, beindul a gép mikor milyen kedve van ad képet, ha ad felora múlva befagy, RAM slot2n már egyáltalán nem érzékeli a ramot, elsőben egy 8GB 2666ast elbir, 16ossal már nem megy.

A lényeg, hogy újat vennék.

Jelenleg egy MSI H310Mpro-d alaplap van de pontosan ugyanilyet nem tudok rendelni, mert nincs.


[link]


Ezt néztem ki.

A processzor foglalatom Socket 1151 számít hogy ebben v2 kell?


2023. aug. 28. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Előrébb lennénk, ha azt is közölted volna, hogy milyen procid van. Gondolom, valami 8-9 generációs lehet. Mert az MSI is olyan procikat kezelt. Ha ez így van, akkor ahhoz jó ez a lap. Esetleg biost kell frissíteni.
2023. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megnézed, hogy a procid szerepel-e a kompatibilitási listán.

Minden ram ment az 1 slotban és eggyik sem a 2-esben?


Mondjuk ilyen 6-7-dik gen alá nem vennék lapot. Jó mindig a pénz a szűk keresztmetszet 🙁

Ha jók a ramok megpróbálnék feljebb lépni processzor generációban is.

2023. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pontosan olyan i7 es processzorom van, ami ebbe a lapba való, amit írtam, h milyen van.
2023. aug. 28. 14:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék 100-200 eurókat kidobni a gépre, mert nem használom annyira, nekem az kell, hogy elinduljon ahogy most jelenleg áll.
2023. aug. 28. 14:37
 5/7 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a processzor nevét: i7-9700k

Socket 1151 a foglalatja.

2023. aug. 28. 14:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért az egy nem rossz processzor.

Igazából bele teheted, de a gyártó erősen ajánlja top flow hűtő használatát (ez az alaplapra fújja a levegőt).

Ránéztem elég ratyi az új kínálat.

Lehet érdemes lenne használtan nézni valami picit komolyabbat alá.

2023. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Újonnan már szinte esélytelen normálisat kapni. Mondjuk azt sem értem, aki egy ilyen CPU-t tett abba az ócska irodai alaplapba.


Hardveraprón nézelődj, még gart is adnak páran

2023. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!