Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alaplap a legjobb ezek...

Melyik alaplap a legjobb ezek közül I3 12100F mellé és melyik a legkevésbé ajánlott későbbiekben melyikkel tudnék legjobban időtálló lenni teljesítmény, játékok és vrm szempontból, 14. Gen támogatása mindnek lesz?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


Ramok hozzá.


[link]


[link]


[link]


2023. aug. 30. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ mikor akarsz ezen, milyen komolyat fejleszteni.

Meg mire használnád.

Mert, ha most egy közepes 3060-4060 kártyával játszanál. Vegyél 12400f-et DDR4-el 32Gb-t és egy pár évig él leszel. Egy majdnem tök mindegy lappal.

Ezek belépő lapok egy i5-nél komolyabbat nem szívesen rakéta beléjük amúgy sem.

2023. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem rosszból írtam ezt, csak látom, hogy olcsó lapokat nézel.

A 14.generáció az csak a 13. picit felpumpált újra kiadása, nem ez volt az eredeti terv. Csak addig is adni kell valamit.

Most "olcsó" jó játszós procik a i5 12400f és a R5 5600 én nézek köré raknék valami (ha lehet) b chipset-es lapot és 32GB RAM-ot és jóság van pár évig. DDR5-re ezen a szinten kár a pénz inkább bármi mást fejlesztenék a konfigon.

2023. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is inkább ajánlanék minimum egy 12400F-et. De a 12100F is megteszi még 2 évig teljesen jó processzor lesz. Amúgy én a drágábbik DDR5-ös H610-es lapra voksolok. Mert az a kettő B660-as lap vrm-ben alig jobb mint az a kettő DDR5-ös.

Szerintem egy Intel 14600/K vagy 14700/K még betehető lesz mellé jobb pedig amúgy sem kell játékra főleg az I7-nél nem.

2023. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt azért nézd meg az alaplap gyártó hivatalos oldalán, hogy kompatbilisak legyenek a RAM-ok.


Inkább a 12400F CPU, ahhoz pedig DDR5-ös RAM.

2023. aug. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A linkelt lapok mindegyike jó az i3-hoz, viszont későbbi fejlesztéshez egyik sem ajánlott a hurka VRM-ek miatt. Időtálló meg az, ami DDR5-öt támogat, mert így a memóriát később modernebb platformba is átteheted, cserébe fizetni is többet kell.
2023. szept. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!