Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tuning profil törlése a BIOS-ból?

Tuning profil törlése a BIOS-ból?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vásároltam egy Z-s alaplapot, és mint utólag kiderült húzva volt a memória, és a proci is. A probléma csak az, hogy az alaplap BIOS beállításait nem állította vissza alapra. Így nem akarom berakni sem a memóriát, sem pedig a procit, mert eleve a memória csak 1600 Mhz-es amit bele fogok rakni, és ami benne volt az pedig 2133 Mhz-es memória volt. Ha kiveszem az elemet 1 fél órára, akkor vissza áll a gyári állapotába? Pontosan kell tudnom, mert nem szeretném, hogy elszálljanak a memóriáim, meg a procit sem szeretném kinyírni vele. Előre is köszönöm!

#bios törlés #bios gyári beállítás
2023. szept. 5. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben. Én már fogtam a kezemben olyan lapot, ami valahol elmentette ezeket a beállításokat és napokig kivehettem az elemet, akkor is tárolta. Valaki válaszolja már meg ez hogy lehetett. Engem is érdekel… :D

De eddig a lapok 90%-a visszaállt gyárira az elem kivétele után.

2023. szept. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

tuning profil nem fog törlődni ha van elmentve, csak a bios visszaáll alapra.


egyébként semmi probléma nem lesz, ha bele rakod a cuccaid és az eredeti felhúzott beállításokkal inditod el a géped...


ha gond van, nem bootol be a rendszer és magától visszaáll alaphelyzetbe a bios.


Egyébként processzor csere után ezek a Z-s lapok érzékelik hogy másik processzort raktak bele és PC inditáskor jelzi hogy uj processzort érzékelt, majd a bios megkérdezi hogy elinditod-e a mentett előző beállitásokkal, vagy vissza rakod alaphelyzetre.

2023. szept. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapbeállításra vissza kell állítani.

- Defaults gomb megnyomása utána Enter, majd F10-es gomb és Enter.

2023. szept. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!