Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon rossz ez az összeállítás?

Nagyon rossz ez az összeállítás?

Figyelt kérdés

Legalább 15 éve nem követem a számítástechnikai hardverek fejlődését, a mostani gépem már jócskán elavult, Phentom II X6 1090T processor, valamilyen Radeon HD 7000 sorozatú videokártyával, amit nem is tudom pontosan milyen, néhány éve, már használtan vettem.


Egyenlőre csak gondolati szinten játszadozom gondolattal, hogy mostanság milyen gépet lehetne össze rakni, aminek az ára azért 400ezer alatt marad, de nem kell néhány év múlva ismét turbózni rajta.

A mostani gépen is sokat játszom, általában nem ugrom a legújabb játékokra, de valamiért most a Baldur's Gate 3-al volna kedven játszani, de ahhoz a jelenlegi gépem már jócskán elavult.

Viszont, ahogy említettem, nem követtem a hardverek fejlődését, csak a szórakoztatásomra próbáltam össze állítani "valamit", ami gondolom messze van a jótól, lehet olyan, ami kevés, a másik meg sok, vagy nem oda illő.

Szeretem, ha nekem is van közöm hozzá, hogy mit is vásároljak meg, de hallgatok mások tanácsára is, és ebben kérném a véleményeteket, hogy nagyon rossz irányban keresgélek-e

Tehát:

- ASUS TUF Gaming B450M-Plus II alaplap

- AMD Ryzen 5 5600X processzor

- ASRock RX 6700 XT Challenger D OC 12GB GDDR6 videokártya

- Chieftronic PowerUp 850W 80+ Gold tápegység - GPX-850FC

- Kingston 2000GB M.2 NVMe 2280 PCIe 4.0 NV2 (SNV2S/2000G) SSD

- Kingston FURY Beast DIMM 2x32GB 3200MHz DDR4 memória


Plusz, gondolom nem ártana még plusz hűtő, és egy megfelelő ház sem, de a fő kérdés, hogy az elképzelés mennyire "gnóm"



2023. szept. 7. 05:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alaplapból én a frissebbet a b550m tenném bele, de amúgy nem rossz konfig. Hűtőnek én Arctic-ot (Én Arcticot használok 5700X mellé) vagy black rock 2 javasolnám, meg valami Mesh házat az airflow miatt.


[link]

2023. szept. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Bg3-nak elég
2023. szept. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán nem gnóm, működni fog,ha nem módosítasz rajta semmit se.

Észrevételek:

B550-re építeném, az 5600x nem ad annyival többet mint drágább az 5600-nál, ha mégis komolyabb proci akkor 5700x. A tápegység az nem kicsi elég egy 650W-os is.

Mondjuk Seasonic G12GC 650W

[link]

Ja és az SSD az jó nagy.

Lehet, hogy vennék egy jobb 1TB-set (rendszernek és játéknak) és később, ha kell egyéb háttértárat.

B550-lapok általában 2 slottal rendelkeznek.

Ja és egy 2ezres hűtő borda nem árt rá.

2023. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azért G12GC-t ajánlani Powerplay helyett nem valami nagy szakértelemre vall, nem akarlak megsérteni...

A kettő közel sem egy árkategória, a Powerplay felsőkategóriás, a G12CG pedig valahol a középkategória alján helyezkedik el.

2023. szept. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na igaz, Powerplay és a PowerUp nem ugyan az 4-es vagyok, ha már itt tartunk cserélje a kérdező Powerplay-re vagy RMX-re ha már úgy is a 40 ezres árkategóriát célozta meg.
2023. szept. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 "Csak" Powerup az viszont tierB, nem a tápba kötöttem bele, főleg az indokolatlan teljesítménye "zavart" és, egy 8-10-ret faraghat belőle amiből vehet mást. G12-vel (ami szintén tierB) még nem volt gond mifelénk pedig sok van belőle.
2023. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és igen számomat az is hasznos, hogy hol vannak a fölöslegesen drága dolgok, ahol esetleg lehet spórolni, vagy mi az, ami jobb lenne, de bele fér az említett keretbe, mert nyilván lehetne a felső határ a csillagos ég is.

Sok évet kihagytam a különböző hardverek fejlődésének a figyelésével, és azért régen sem voltam ebben jó, csak talán jobb, mint mostanság.

Példát is említve, a videokártyáról olvastam valahol, hogy ahhoz minimum 650 W-s táp ajánlott, az ajánlotthoz képest próbáltam nagyobbat választani, de azt írjátok, hogy az valójában fölösleges, illetve az 5600X sem tud annyival többet, mint amennyivel drágább.

Azt nagyon nem szeretném, hogy összeszólalkozzatok bármi miatt, de a vita hasznos, de főleg a jótanácsok.

Az SD "problémát, hogy lehet jól megoldani? Ezek szerint nem azzal, hogy egy darabban legyen egy hatalmas méretű.

2023. szept. 7. 09:10
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitázok, ha ész érvekkel van megtámogatva az ellenvélemény.😉

Jó az eredeti táp választás is pláne, ha nagyon teleaggatod a gépet. De a kártya 240W max, processzor 90W és úgy a körítésre 100W-ot szoktunk hagyni egy "átlag" gépnél. Ez max 500W-nál megáll.

A 650W táp kényelmes, meg van rajta 2db 6+2-es PCIe táp csatlakozó ami kell a kártyának.

A 850W is indokolt lehetne ha mondjuk egy 13700k köré építkeznél az azért fogyaszt rendesen. Igaz az ajálás, de itt szerintem elég a "legalább" is.


A tárhely az sose elég 😉 Nincs baj ezzel sem. De vannak panaszok rá. És van nekünk is egy 500GB-s a gyereknek és HD sentinel szerint rosszabb az álapota alig egy évesen fele annyi írással mint az én 4 éves Samsungomnak (az mondjuk drága volt)

B550-es lapban 2 m2 slot szokott lenni lehetne 2x1TB csak minőségibb (nem kell egyszerre megvenni sem) Kingstonból akár KC3000, Samsung980.

Ha meg csak adattárolásra kell a hely, arra szerintem jobb a HDD

2023. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!