Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fejezte be a Plextor az...

Miért fejezte be a Plextor az optikai meghajtók gyártását?

Figyelt kérdés

Jó pár éve már nem látom a piacon, jóval előbb eltűnt, minthogy ez az egész DVD/CD/Bluray mizéria elkezdett kihalni. Tudták, hogy kihal és elkaszálták?

Magyarországon miért nem lehet már kapni pl. Plextor termékeket sem? Kivonultak EU-ból? SSD-ket pl. gyártanak, de kapni sehol nem lehet kb...


2023. szept. 10. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

"Miért fejezte be a Plextor az optikai meghajtók gyártását?"

Azért, amiért a többi. Az optikai lemezek kora lejárt.


"Kivonultak EU-ból? SSD-ket pl. gyártanak, de kapni sehol nem lehet kb..."

Bár nincsen európai központjuk, de lehet kapni a termékeiket Európában is:

[link]

2023. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs nagy piacuk már valóban, egyszerűen nem is éri meg annyira már gyártani őket k amik vannak raktárkészletek eladják még évekig.
2023. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gentoojedi ***** válasza:
88%

"Miért fejezte be a Plextor az optikai meghajtók gyártását?"


"Azért, amiért a többi. Az optikai lemezek kora lejárt."


Már azelőtt abbahagyta. Mivel élmezőnyben jár mindenben, nem érte meg olcsón árulni, 2005 tájékán durván estek az optikai meghajtók árai. 2006 után már nem is gyártott sajátot, csak átcímkézte más gyártók meghajtóit (pioneer, NEC, Lite-on) Utolsó Plextor saját gyártású belső dvd meghajtója a PX-760A (ide interfész) és PX-760SA (sata interfész), cd íróból a Plexwriter Premium 2-es volt, szintén 2006-os gyártás.

2023. szept. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Morzsi007 ***** válasza:
79%
2000 után valamikor én is vettem Plextor írót, mert annak jó volt a hírneve. Az első darab gyárilag hibás volt, cseréltettem egy másikra. Az már rendben volt, de én is olvastam anno, hogy nem gyárt sajátot. Leszedtem a fedelét és ott virított a NEC felirat az egyik nagy processzoron.
2023. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!