Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyenkor sérülhetnek/sérülhett...

Ilyenkor sérülhetnek/sérülhettek a külső merevlemezek?

Figyelt kérdés

1. Nem kap elég áramot az USB-n, de családtagom nem húzta ki egyből, hanem percekig hagyta kattogni. Történhetett baj?



2. Másik merevlemez: csatlakoztatva lett, de a led felvillanása után egyből ki is lett húzva (fel sem pörgött, és egyébként is van egy több másodperces összeköttetési folyamat, amelynek a végén jelenik meg az ikonja, illetve a Nautilusban a kiadási gomb), ez okozhatott bajt?


És gyorsan ellenőrizni hogyan tudom a merevlemezeket, mert a különböző ajánlott tesztek (pl. a Disks-ben) állítólag legalább egy napig (!) tartanak. Nincs olyan program (Linux), amelyik percek alatt végigszáguld a merevlemezeken?



Köszönöm!


2023. szept. 11. 06:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Az 1. az gyanús, hogy "nem kap elég áramot az USB-n" eddig hogyan kapott? Mi változott? Szerintem ott már az a merevlemez eleve hibás volt, akkor kattog így. Én ilyenről mgé nem hallottam, hogy "nem kap elég áramot az USB-n".
2023. szept. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a töltőre dugva sem működik akkor a merevlemez a hibás vagy a külső merevlemez ház.
2023. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
3. Ha kiesik a 10.emelet erkélyéről? Igen.
2023. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!