Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik túl minimális...

Miért melegszik túl minimális terhelésnél is? (Gtx 1080 ti)

Figyelt kérdés

Több játéknál is tapasztaltam, hogy felmegy 99%-ra a gpu használata és 70-80 fok közé a hőmérséklete majd a játék kifagy és kilép.

pl. mass effect andromeda, ghost recon wildland ( itt megoldotta a problémát az, hogy lockolni tudtam az fps-t 60on. )

Az andromédánál a menüben 100on pörög a vga, ha elveszem a grafikai beállításokat low-ra akkor megnyugszik.

Szerintem valamit nem csinál jó a videokártya, mert nem kéne hogy baja legyen egy ilyen játéktól.

Tippek?



2023. szept. 20. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt az a gond, hogy nem minimális terhelése van, ha jól értem 100%-on pörög és azért melegszik túl. Amikor leveszed, akkor is kilép?


Én driverre, vagy valami szoftveres dologra gyanakodnék, ha ennyin pörög.

Nekem anno ALAP driverek telepítése után jött valami eternium bányász xar, amit kézzel tudtam kioperálni a rendszerből. Az pörgette a vidkártyát és nem a játék.

2023. szept. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hűtés rendben? Lehet, hogy jóval melegebb a helyzet, mint gondolod, akkor van ilyen vészleállás. Na nem a gpu-nál, egy 1080 ti-nak épp megfelel menet közben az a 70-80 fok, inkább memória és hotspot hőmérsékletre nézz rá. Stresszteszteld és közben figyeld a számokat.
2023. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az első kommentnek: most lett újrahúzva a gép, semmi idegen szoftver nincs rajta. a vga driver friss, illetve mielőtt újrahúztam ugyanez a konfig volt és semmi ilyesmit nem tapasztaltam.


második komment: ide is csak azt tudom mondani, hogy 2 éve változatlan a konfig, 2 hónapja toltam ezeket a játékokat max grafikán és semmi ilyesmi nem volt. driverre gyanakszom én is, de nem tudom mit lehet tenni ha a legfrissebb vga driver van fent

a memóra is hotspot hőmérséklet nem mond túl sokat, megpróbálok utána nézni. köszönöm

2023. szept. 20. 20:06
 4/5 A kérdező kommentje:

illetve annyi megfigyelés: ha levettem low-ra a grafikát akkor rendbe volt.

de 3 hónapja max grafikán sem melegedett

ez az érdekes, megpróbálok kísérletezni, hogy mi az a beállítás a játékoknál amit nem bír

2023. szept. 20. 20:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább a problémát kéne emgoldani, egy újrapasztázás / padozás pl biztos segít a hőmérsékleteken.
2023. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!