Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a gyakorlatban...

Mi a különbség a gyakorlatban a 4GB, a 6GB, és az ennél nagyobb értékű RAM adatok között?

Figyelt kérdés
Teszem azt, hogyha mondjuk nem játszik valaki egy készüléken, hanem internetezik, videókat néz, zenéket hallgat, akkor a 4GB is tudja hozni azt a szintet, mint az ennél nagyobb RAM paraméterrel rendelkező készülékek? Lehet érzékelni különbséget? Bármilyen készülékre gondoltam a kérdést, tehát általános értelemben véve telefonokra, tabletekre, nagy számítógépekre vonatkoztatva.
2023. szept. 20. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Több alkalmazás tud a háttérben betöltve maradni pl. ezáltal ha az appok között váltasz, azok nem indulnak újra, hanem ahol otthagytad folytatódnak.


+ Nagyobb felbontás nagyobb képfrissítés több képernyő render adatot igényel, bár ez elenyésző.


+ Kamera felvételeknek több rám átmeneti helye a sorozatfotózásnak, lassított felvétel stb. Bár általában hardver limitáció ide-oda ezek korlátozva vannak.


Szóval az utóbbi kettő csak, hogy mire lenne jó az első pedig a ténylegesség.


Egyébként 4GB manapság elég. Bár szerintem a 6 standard. Sose tudhatod

2023. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha mondjuk meg akarsz nyitni egy nagyobb EXCEL táblázatot, vagy WORD doksit stb, akkor van olyan eset, hogy elég szépen tudnak zabálni erőforrást. Itt nem a hétköznapi 2 oldalas, meg 10 oldalas nyomtatványokról van szó.
2023. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

16GB alatt én nem vennék laptopot/PC-t...

Telefon persze más, ott elég kevesebb.

2023. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Van gépem 4GB RAM-al, és SSD van bennne ami azért fontos mert tud swapolni háttértárra, de nem árt ha az gyors. Netezésre, internetezésre pár oldallal elég. De a böngésző azért tud memóriát zabálni. Manapság átlag felhasználásra már 8GB RAM-ot tartok elfogadhatónak.
2023. szept. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek zöldet adtam, ezt azért írom, mert nem én pontoztam le az első hozzászólót.


#3 Mostanában nem néztem nagy számítógépek adatait, lehet hogy azoknál már nagy RAM az elfogadható.


#4 Nem tudom, hogy mit jelent a swapolás. A nagy számítógépekre gondolsz a 8GB-t illetően? Ahogy említettem, nem néztem mostanában nagy számítógépek adatait és árait, de telefonoknál és tableteknél a 8GB-osak általában nagyon drágák számomra, és szerintem a kevesebb RAM is elég az utóbbiaknál.

2023. szept. 21. 11:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!