Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyetemtől ideiglenesen...

Egyetemtől ideiglenesen kapott laptopot nem jó ötlet kidekorálni ugye?

Figyelt kérdés
Pl. matricákkal.

2023. okt. 1. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. okt. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De nem ám.
2023. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez komolyan kérdés?

Nyilván nem, hiszen köteles vagy - a használatból természetesen adódó amortizációt leszámítva - a kölcsönkapott eszközt változatlan állapotban visszaszolgáltatni.

2023. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, kérdés volt mivel másoktól láttam már. Az a baj a matricákkal hogy hiába szedné le az ember, valószínűleg nyomot hagyna.
2023. okt. 1. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit probléma nélkül el lehet távolítani, azzal nincs gond.
2023. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Matrica azért hagyhat nyomot, inkább hagynám. Rövid távon szerintem tökmindegy, mondjuk én nem rakok matricát saját cuccokra sem.
2023. okt. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rendszergazda vagyok egy iskolában, és gyakran találkozok ezzel a jelenséggel. Igazából a matrica nem zavaró. Ha sok ideig van rajta, akkor esetleg a nyoma megmaradhat (a műanyag képes idővel, pontosabban a környezeti hatásoknak kitéve elszíneződni, és ugye amit takar a matrica, ott ezek a behatások kisebbek), de ez azért ma már elég ritka. (Régen, a bézs színű műanyag burkolatok korában annál gyakoribb volt.) Normális körülmények között egy kis címke eltávolító spray, és semmi nyoma, hogy valaha ott matrica volt.

Viszont a durvább beavatkozások már problémásabbak. Tollal gyakorlatilag belevésett monogram, leoldhatatlan, levakarhatatlan festékből készített dekoráció, stb. Viszont a legnagyobb probléma az, hogy sokan egyszerűen nem vigyáznak ezekre az eszközökre. Kaptam én már vissza repedt burkolattal, törött sarokkal laptopot. Na, az nagyságrendekkel nagyobb probléma, mint pár matrica.

Ettől függetlenül én kölcsön eszközre nem ragasztanék semmit. Értem én, hogy ezzel személyesebbé lehet tenni a tárgyainkat, de én úgy vagyok vele, hogy ami kölcsönben van nálam, az nem az enyém, így aztán nem is igyekszek túlzott mértékben személyesebbé tenni azt.

2023. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!