Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új merevlemez “stressz teszt”?

Új merevlemez “stressz teszt”?

Figyelt kérdés

Van valami program ami 100%-on használja a merevlemezt?

Olvastam itt gyik-en egy kommentet, hogy új hdd-nél amit tehet az ember, hogy jól “megropogtatja”, aztán ha azt kibírja, akkor talán nem lesz vele baj.

A programot is írta, de nem emlékszem mi volt az.


Illetve, már vannak rajta file-ok, egy ilyen teszt alatt azok nem vesznek el igaz?


Próbáltam nagy file-okat másolni róla, írni, de ez 30-50-60%-os ingadozó lemezkihasználtságot eredményezett.


Előre is köszi.



2023. okt. 12. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen kommentet olvastál, de valószínűleg jó nagy baromság volt.
2023. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges ilyennel szórakozni.
2023. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
HD Sentinel, abban van egy olyan opció, hogy rövid és hosszú önteszt. Az megropogtatja, a rövid is, a hosszú ezen felül végigolvassa a teljes felületet is, ezért lassú. Az adatokra nem káros, de ha közben bekrepál nyilván elvész minden. De ez valószínűtlen.
2023. okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

"Új merevlemez “stressz teszt”?"

Hard Disk Sentinel:

[link]

azon belül Felület Teszt:

[link]


"Illetve, már vannak rajta file-ok, egy ilyen teszt alatt azok nem vesznek el igaz?"

Ha csak olvasási tesztet végzel, akkor - elvileg - nem vesznek el.

2023. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Fél perc a mikrosütőben elég hard teszt. De még egy lemez sem ment át rajta. Mind kuka lett. :)
2023. okt. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
“megropogtatja”, aztán ha azt kibírja, akkor talán nem lesz vele baj. -> Ezt hol olvastad? Erre tudsz valami hivatkozást küldeni?
2023. okt. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez így önmagában biztosan nem igaz. A teszt csak a jelen állapotot ellenőrzi, a jövőbeni hibákra nem lehet belőle következtetni. Arra a SMART-adatok kiolvasása való.

HDD-nél mi is a HDSentinelt haszmáltuk, ott csak a 100/100-as eredmény számított jónak. Minden más kockázatos. Igaz, volt 40/100-as hdd-m is egy darabig, nyilván fontos adatok már nem voltak rajta. Rettenet mód kattogott, de még ment akkor is hibamentesen.


SSD-nél kissé más a helyzet, általában a gyártóknak vannak saját tesztprogramjaik, azokat kell nézegetni. A HDSentinel az SSD-k SMART-adatait is kiolvassa, de ott már ritkább a 100/100-as érték, az ennél némileg rosszabbak is elfogadhatóak.


A HDSentinel felület tesztjénél pedig ha csak olvasás tesztet végzel, akkor az adataid megmaradnak, de az esetleges írási hibák nem fognak kiderülni. Írás-olvasás tesztnél igen, de akkor előtte ments le minden fontos adatot, mert az mindent leszed róla.

2023. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 NTBS ***** válasza:
Szerintem ne próbáld ki. Csak tönkremehet miatta.
2023. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Lépcsőházban legurítod a félemeletig. Vajon ezt hányor bírja ki?? Ez az igazi “stressz teszt”. 😁
2023. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9: Miközben fut valami komolyabb teszt, ami "jól megropogtatja". Mert csak úgy ad megbízható eredményt.
2023. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!