Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy új lenovo laptopot,...

I.B.T. kérdése:

Vettem egy új lenovo laptopot, miért nem sikerült a BIOS frissitése?

Figyelt kérdés

Feltelepitettem rá a windows 11-t. Mindent frissitettem, amit felkinált a windows updater. Felmentem a lenovo oldalára, ahol elvileg csak a BIOS-hoz kellett volna egy frissités. Frissitettem majd mikor egyszer újraindult kaptam egy kékhalált. Ezt követően hiába kapcsoltam ki vagy be mindig ugyanazt a hibaüzenetet dobta vissza kék háttérrel. Újratelepitettem a windowst és most müködik. Mi történt a legutóbbi alkalommal? Aggódnom kellene? Mindenképpen le kell frissitenem a BIOS-t ? Nem igazán szeretnék mégegyszer ezzel szórakozni.

Nem tudom, hogy ennek köze van-e az imént emlitett problémához de már az első telepitésnél is akadtak problémák. Mikor kezdeni akartam a telepitést a következő hibaüzenet fogadott: "We Couldn't Find Any Drives". Találtam rá megoldást, ahol is a VMD-t kellett letiltani, ezt követően már tudtam folytatni a telepitést. Ezt vissza kellene kapcsolnom?



2023. okt. 18. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

"Mi történt a legutóbbi alkalommal? "


Ha nem derogálna elolvasni a hibaüzenetet, kiderülne.


"Mindenképpen le kell frissitenem a BIOS-t ? "


Felesleges volt elsőre is...


"Ezt vissza kellene kapcsolnom?"


Nem..

2023. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell frissítened a BIOS-t, nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod, illetve a VMD-t is nyugodtan hagyd kikapcsolva.


[link]

2023. okt. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem érteni amit írtál - "ahol elvileg csak a BIOS-hoz kellett volna egy frissités. Frissitettem majd mikor egyszer újraindult kaptam egy kékhalált."


- Ha már frissítetted a BIOS-t akkor miért akarod megint?

- Ha BIOS frissítés után nem tölt be az op.rendszer az azért lehet mert frissítés után visszaállítja a BIOS-t gyári alap állapotra. Utána csak annyit kell csinálnod, hogy megint belépsz a BIOS-ba és megint letiltod VMD-t és utána befog tölteni az op.rendszered.

- Ha úgy telepíted az op.rendszert, hogy le van tiltva a VMD akkor csak úgy tölt be az op.rendszered ha le van tiltva. Ha a VMD engedélyezve van és úgy telepíted és utána tiltod le a VMD-t akkor már úgy nem tölt be az op.rendszer.


A Lenovo laptopod "oldaláról" először is le kell tölteni a BIOS legújabb verzióját. A drivereket innen nem lehet frissíteni csak letölteni.


pl. - Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IHU6

[link]

2023. okt. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Windows 11 telepitésekor nem találtunk meghajtót. 164 E megtekintés 1 évvel ezelőtt Windows 11

Nem találtunk meghajtókat. Tároló-illesztőprogram beszerzéséhez kattintson az Illesztőprogram betöltése elemre. A probléma megoldása A Windows 10 vagy a Windows 11 telepítésekor nem találtunk meghajtót A probléma megoldásához be kell töltenie a megfelelő illesztőprogramokat a Windows 11-hez.

2023. okt. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2023. okt. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 4-5

Neki nincs ilyen problémája, láthatók a meghajtók azért van letiltva a VMD.

2023. okt. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#3

Igen, ezt egy kicsit hülyén fogalmaztam meg. Letöltöttem azt a fájlt, amit a lenovo oldala feldobott mikor átnézte a laptopomomat, hogy mit lehetne frissiteni. Ezt követően letöltöttem a BIOS frissitést. Elinditottam a fájlt. Újraindult a laptop és a windows betöltése előtt láttam a képernyőn, hogy frissit. Aztán egy ponton azt az üzenetet láttam a képernyőn, hogy a BIOS frissités során hiba lépett fel, majd kék háttér. Ezt követően 2x megprobálta magát újrainditani, mindkétszer ugyanaz a kékháttér jelent meg. Ekkora újratelepitettem, amihez ismét le kellett tiltanom VMD-t. Jelenleg többször újrainditottam, ki és bekapcsoltam és rendben van minden.

2023. okt. 19. 06:44
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Így érthető. Nem tudni, hogy honnan frissítetted, pendrive-ról vagy a meghajtódról. Ha legközelebb mégis megpróbálnád frissíteni a BIOS-t akkor a frissítést tedd rá egy FAT32-re formázott pendrive-ra és arról frissíts.

Ha nincs gondod a géppel akkor nem muszáj frissíteni a BIOS-t.


- A BIOS frissítésnél, alul, az is odaszokott lenni írva, hogy milyen op.rendszerről kell frissíteni.


Description

This package provides BIOS Update and is supported on IdeaPad Gaming 3-15ACH6 and running the following Operating Systems: Windows 10 (64-bit)


Leírás

Ez a csomag BIOS-frissítést biztosít, és az IdeaPad Gaming 3-15ACH6 támogatja, és a következő operációs rendszereket futtatja: Windows 10 (64 bites)

2023. okt. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

jav,:

- A BIOS frissítőcsomagnál, alul, az is odaszokott lenni írva, hogy milyen op.rendszerről lehet frissíteni.

2023. okt. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!