Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet most kapni elérhető...

Lehet most kapni elérhető áron olyan videokártyát amit egy 350W-os tápegység kitud szolgálni?

Figyelt kérdés

Evga GTX 1660 Ti Sc Ultra videokártyát rendesen kitudta szolgálni. És egyszer nem volt még crash. Korábban vettem egy minőségibb Most van ilyen kártya 140 ezer forint közötti keretem lenne amúgy is rá. Ami jól is teljesít Full HD-ba legalább? Erősebb mint egy Rtx 3050 vagy Rx 6600. Mert már új generációk vannak. Tápegység cserét később akarok mert kicsit régebben megvettem 25 ezer forint körül lehetett. egy Bitfenix tápot 600-650w teljesítménnyel. Amit mindenki ajánlott. Elvileg jó minőségű nem veszélyes. De nem, hogy durrant de még az akkori lga 1150-es lapomat is vitte. Ezért sem merek kockáztatni és szeretnék gyűjteni majd egy 700W feletti tápra ami 40 ezer legalább azért, hogy biztosra menjek. Nem tudom ez a 350-es milyen. De nem volt olyan olcsó fajta volt, de nem ilyen 5 ezres M-Tech szutyok. De pár éve tápoknál a 25 rugó számít már olcsónak.. Addig a pár hónapig ezt kell használni. Mert most dupla annyiba kerülnek.

Egy régebbi X modelles Ryzen 7 mennyire számít emellett nagy fogyasztónak? A processzor fogyasztása amikor játszok átlagosan 50-60W. A last of us ahol elérte néha a max kihasználtságot is ott ugrott be 85-90w közé. A videokártya pedig a 130 wattba karcolt bele. De amióta levittem a power limitet 84%-ig. 110w sem láttam már és az fps-en sem vettem észre csökkenést. Ha lejjebb vettem ott kezdte eldobni az fps-t fokozatosan. Úgy tudom az AMD kártyákat nem mindet lehet ilyen jól lehúzni fogyasztásban teljesítmény csökkenés nélkül mint nvt.



2023. okt. 18. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy 2700x olyan 110W-ot kér max.

Egy rtx4060-nak 140W egy Rx7600-nak 160W a fogyasztása.

Ezek elméleti maximumok, de egy komplett gép azért karcolja a táp határait.

Drága táp rá nincs feltétlenül szükség egy Seasonic B12-BC550 bőségesen jó lenne 23.000 jó magyar forintért.

2023. okt. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2023. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogyha az 1660 ti alá elég volt akkor még egy Rtx 4060 alá is. Undervoltolva még talán 4060 ti, 4070 is mehetne. Rx 7600-at nem ajánlom mert volt amikor 210w-t elkért konkrétan rtx 2070S, 2080S max fogyasztásig tud menni elvileg. Lehet ott már kitudna crashelni a cucc. Ennyi erővel akkor 6700 xt is lehetne. De a 7600-tol amúgy is jobb kártya a 4060 csak egyre nagyobb közöttük az ár is. Az Rx 7600-at csak itt rontották el, hogyha nincs az embernek 450w tápja akkor nem feltétlen megváltás a kártya. De inkább 500w + ajánlott neki. Az RX 6600 pedig pont olyan volt, hogy még neccesen 260 wattos brand tápok mellé is majdnem betudtak tenni.
2023. okt. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!