Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyha extrém cpu bottleneck...

Hogyha extrém cpu bottleneck akkor az mennyire látszik meg az fps-en?

Figyelt kérdés
Tegyük azt berak valaki egy 1-2 genes I5 processzor mellé valami olyan kártyát amit még 50-70%-ban sem tud kihajtani RTX 2080 vagy 3080 féléket A minimum fps és starerrek mennyire lesznek ilyen esetben gyakoriak és ez befolyásolja a az átlag fpst is vagy csak a minimum fpst. A processzor lehet tudna mondjuk egy gyengébb nem olyan tragikus párosítás mellett 50 fpst. De extrém erős gpu mellett pedig csak 40? Olvastam olyat, hogy valami régebbi I3 vagy I5 processzora volt itt valakinek és Gtx 1080 kártyát cserélt valami erősebb Rx-re. Az 1080 mellé sem volt teljes mértékben elég a cpu. De amikor megvette az Rx-et még rosszabb volt az fps. Illetve ahogy ment fel felbontásban úgy még kicsit nött is az fps. 4K felbontáson volt a legjobb de a cpu még ott sem tudta kihajtani. Akkor létezik ilyen is?

2023. okt. 19. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Letezek, az 1080p prociigenyesebb mint a 4k
2023. okt. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Max FPS sem fog felmenni annyira, illetve maga az átlag is jóval alacsonyabb lesz.
2023. okt. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha extrém a bottleneck akkor egy rakat sz@r lesz a gép. A proci 100%-kon pörög a kártya szotyizik és folyamatos laggok és beakadások színesítik a "játékélményt".

Én láttam ilyet egy régi i5 egy 1060 3GB-vel szinte jó volt. Pont ahogy írtad. Vettek bele egy RTX3060-at hát a proci kifeküdt, nem lehetett annyira leterhelni 1080p-n, hogy élvezhető legyen. Kellett egy új gép ami elbírt a kártyával.

2023. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!