Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék venni a "gyermekemne...

Szeretnék venni a "gyermekemnek" egy olyan PC-t, ami a mostani játékokat akár extrém beállításokon is gond nélkül viszi, és 2-3 év múlva sem lesz annyira "elavult". Milyen konfigurációt ajánlotok?

Figyelt kérdés
A "megkötése", hogy Nvidia legyen a VGA. Illetve a perifériákat illetően egy 34-35 colos IPS monitor. A felső határ 500 ezer Ft. Köszönöm!

2016. nov. 12. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Állandóan jönnek ezek az idétlen elvárások. Erre per pillanat egyedül a legfiatalabb titan x képes ami csuklóból eldarálja a keret jelentős részét(~420 ezer forint), ha meg monitor is kell, akkor egy 34 colos ips monitor normális(~nem 1080p) felbontású monitor minimum 150k - habár nem volt egyértelmű, hogy ennek is bele kell-e férnie a keretbe.


1080p\1440p már egész más kérdés, de ekkora kijelzőre ilyen alacsony felbontás borzalmasan nézne ki.

2016. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, a monitornak nem kell feltétlenül olyan nagynak lenni, mert amennyire értek hozzá, az elviszi a fenti összeg jó részét.
2016. nov. 12. 11:55
 3/11 A kérdező kommentje:
Kösz. Szerintem elég a full HD. És a monitort szerintem is eltúlozta a fiam.
2016. nov. 12. 12:01
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Tekintve, hogy a játékok átlag rendszerkövetelményét a konzolgenerációk kötik, ha most összeraksz egy olyat, ami elviszi a mai cuccokat, az jó eséllyel életképes lesz 2-3 év múlva is.


Egy i5-GTX1070 páros (vagy 1080 4k-ra) bőven jónak mondható, ha bele lehet szorítani a keretbe. A maradék lóvé mehet csilivili ledekre, színes ventilátorokra, meg ilyen fasságokra, mert ilyen igényes gyereknek nem árt az se.

2016. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Monitor:

[link]


Alaplap:

[link]


Processzor:

[link]


Hűtő:

[link]


VGA:

[link]


Memória:

[link]


SSD:

[link]


HDD:

[link]


Tápegység:

[link]


Ház:

[link]


Persze ez csak egy példa, még lehet variálni. Például olcsó H110/B150 lap + i5-6500, XFX Pro táp, és belefér a GTX 1080 is, ha mondjuk a VGA ereje neked fontosabb. Vagy a házon is spórolhatsz, stb.

2016. nov. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem vagyok számítógépes szakember, ezért teszek fel ilyen bolond kérdést. De kompromisszumokra bármikor képes vagyok. (A monitornak is bele kell férnie az 500e-be.)Akkor módosítom a kérdést :) Ha lenne fél millád a gyereked számára, aki megérdemli, hogy kapjon egy klassz, játékra alkalmas gépet, milyet vennél Neki? (Nem kell csilli villi ház, meg ilyenek, annál már "felnőttebb".)
2016. nov. 12. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Z170 chipsetes lap, i7 6700 proci, 4x4 GB DDR4 RAM, 2TB HDD 120GB SSD GTX1070 vga Seasonic tàp tetszôleges, jól szellôztetett hàzba.

Jàtszani jò egy 22" fHD monitor. Pontos tìpust nem ìrok mert ilyen kategóriàban màr nincsenek rossz cuccok, döntsön a vàsàrló.

2016. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

CPU: Intel i5 6600K

VGA: NVidia GTX1070

RAM: 4x4GB DDR4 (pl. Hyperx Fury Black)

HDD: 1TB (pl. Western Digital WD10EZEX)

SSD: 240GB (pl. Hyperx Fury)

PSU: 550W (pl. Corsair)


Ezzel full HD-n, max grafikán, szinte minden friss játékot 40-90 fps mellett futatthatna. És monitorral sincs 500 ezer forint. (Nekem bevált...)

Ha többet költenél lehet erősebb a proci, dizájnosabb a VGA...

2016. nov. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

Két kérdésem lenne még. A GTX 1070 és 1080 közti meglehetősen nagy árkülönbség megéri az utóbbi megvételét? A másik, hogy az 550W táp elég? (Mert nem is olyan rég az én tápom tette majdnem teljesen tönkre az egész PC-t.)

2016. nov. 12. 17:48
 10/11 anonim ***** válasza:

#5

Komoly tuningra alkalmatlan az evo212, komoly tuning nélkül meg szvsz nem indokolt sem a z170 es lap, sem a k-s proci - plusz amit kicsit lentebb írok.


#8

lapot nem írtál, k-s procinak meg nincs értelme gagyi lappal, nem beszélve a combos hűtésről. Na meg hogy őszinte legyek nem egy 70 ezres procin kezdeném a tuningolási karrieremet(már ha jól vettem a kérdező szavaiból, hogy nem kimondottan hozzáértő kezekbe kerülne a vas).

2016. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!