Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik notebook márka gyártja...

Melyik notebook márka gyártja a legstapabíróbb gépeket az alacsonyabb árkategóriában?(200 ezerig)

Figyelt kérdés

Az utóbbi két gépem is kb 3 éves korukra elkezdtek széthullani, a müanyag ház elrepedt, eltört. Mind a kettő Lenovo


Amugy maguka gépek müködtek csak egyszerüena müanyag ház nem bírta


A mosatni nál is gyakorlatilaga ház alsó része elrpedt szétjár az alsó és felső része ha nyitom csukoma fedelet, összepattintom azt kész a gép megy.

De ez nyilván egyszer meg fogja adni magát


tehát a Lenovo ilyen szar? Melyik gyártó gyárt olyan gépet ebben az olcsó kategóriában aminek a müanyag háza, zsanérja sokáig bírja?



2023. okt. 20. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Dell-t vennék. De a sok nyitást-csukást lehet az sem bírja sokáig. Szóval alaposan érdemes megnézni.
2023. okt. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a műanyag minőségétől függ. Vannak gyártók, mint a Lenovo, vagy az Acer, amikkel az a tapasztalatom, hogy rideg, könnyen repedő műanyagot használnak. Az Acer esetében a fedlap egyes modeleknél fém, de azon is műanyag betét van, amibe bele van csavarozva a zsanér. Ezeknél gyakrabban találkoztam törésekkel, repedésekkel. Az Asus valamivel puhábbat, rugalmasabbat használ fel a burkolatok fröccsöntéséhez még az olcsóbb laptopjanál is. A rugalmasság miatt valamivel kevésbé hajlamos az idő előtti elrepedésre. Megcsinálhatnák a gyártók, hogy a zsenérok környékére a műanyag alá nagyobb fémlapbetétet tesznek és ahhoz rögzítik a zsanért, akkor örök élet +1 nap lenne, de azon nem tudnának spórolni a gyártáskor +10 dollárt.

A legjobb védekezés ez ellen, ha minimalizálod a nyitások, csukások számát. Ha nem csukod le, kivéve amikor viszed valahová. Nekem itthon állandóan nyitva van, ugyanabban a szögben.

2023. okt. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

200 ezerig szó szerint MIND hulladék. Már anyaghasználat szempontjából.

Még a Dell is (inspironok)

Olyan 220-240-től vannak Dell Vostro gépek. Azok már egy jobb anyaghasználatú fél-üzleti kategóriát képviselnek. Mindenképp javaslom ezt a felárat kifizetni, ha neked ez fontks tényező.


Bár rákerestem most. 1215U procival már becsúsztak 200 alá. Emagtól azért semmiképp se venném. Kb 100%-ra mondanám, hogy külföldi billentyűzetes szar van nekik.

2023. okt. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!