Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez elég jó választás ? (Notebook)

Ez elég jó választás ? (Notebook)

Figyelt kérdés

A gyereknek kellene egyetemhez egy notebook a fellelhető ársávban max 200-210e ft. Amit én néztem eddig neki:


[link]


Ez ha jól tudom nem bővíthető (ram) kérdéses, hogy 8 gb elég-e a programozáshoz ( azt fogja tanulni) 14" viszont előnyös lenne talán a hordozhatóság miatt.


[link]


Ez bővíthető és olcsóbb viszont kicsit nagyobb, nektek mi a véleményetek melyik lenne jobb választás mernökinformatikusnak?



2023. szept. 9. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Alap használatra jók lehetnek, ha nem hullik szét a műanyag ház. Az ilyeneken szeret a zsanér kitörni. Nincs bennük komolyabb videókártya, játékra alkalmatlanok. Visual studio és társai elmennének bőven, ha nem csak 8GB ram lenne benne. Így izomból fogja használni a lapozófájlt, ez tapasztalat.
2023. szept. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy Acer Swift3 gépet vettem nemrég 16 GB memóriával, 512 GB SSD-vel, 6 magos AMD processzorral 210 ezerért.
2023. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nyam2007 ***** válasza:

[link]

[link]

[link] érdemes lehet ezeket is megnézni erősebb processzor és 2x annyi ram

2023. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

teljesen jo mindketto, ma mar kicsit regiek azert de 5300/5500 eleg jo procik


#3 +1 Kerdezo 8GB 10eve is minimum volt

akkor szerinted most?

most a 16 a minimum egy netezos "mindenes" gepben, foleg ami IGP s

2023. szept. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is a 16GB-s lenovókból válogatnék.👍
2023. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: a legjobb 16gb-os acer swift lenne amin nincs ráforrasztva az alaplapra a ram, de mivel ilyen nincs (tudtommmal) 16 gb-os meg sokkal drágábban így hiába a Swift prémium érzete és hordozhatósági előnye, ebben az ársávban az aspire szerintem egy picit jobb választás.


#1 annyit fűznék hozzá a swift alu, aspire is alu fedlap játékot nem említett a kérdező és mivel gyereknek lenne valószínűleg nem is akarja, hogy nagyon játszon hanem tanuljon rajta, programming notinak meg jó az aspire szerintem.


#2 nem tudom hol vetted, de szólj nekem is 😆


#3 igen valóban ezek picit "erősebbek" de silányabb minőségűek lenovoból jelen ami használható kategória az a legiontol kezdődik (üdv egy boldog Lenovo legionn 15ach6h tulaj)

2023. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5500U procis gép már alakul.

De ha ilyen 210 ezer az árhatár, akkor mindenképp férjenek bele:

16+GB RAM (sok lapos bővíthető még mindig, bár egyre több nem. Tehát nem deltétlen baj egy 4-8 gigával árult gép. Lényeg az, hogy ha kutatni kell egyetemen, akkor könnyen megszaladnak a chrome lapok. Jó, ha reszponzív marad a gép ilyenkor is)

500GB SSD (általában egy m.2 hely van, így csak cserélve lehet bővíteni a tárhelyet.)

Világító magyar bill

Fhd IPS paneles kijelző (esetleg OLED)


És hát jó lenne egy legalább dell vostro széria, ami jobb anyagminőséget ad.

Prociból intel 1215U, 1220P lehetnek a jobbak még.

AMD-nél ezeket az 5000-eseket refreshelték, és asszem 7520 és 7530 néven is vannak.. nagyon hülyén vannak az elnevezések, és már nem követhető, hogy melyik milyen gyors. Ezek ilyen alap procik, jók egyetemre.


Ilyesmit vennék

[link]


Amivel én nem tudok számolni, az az akkuidő. De esélyes hogy ez a vostro, mint fél-üzleti kategória, azért nagyobb akku van benne, mint egy lenovo vagy asus hasonló árkategóriájában. Acer az valahol félúton van, nem annyira gagyik, mint az asus, de hát ez a nagyon belépőszint sajnos minden gyártónál 250 ezer alatt. Sok modell még felette is.

2023. szept. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Acert ne vegyél, legalja minőség.
2023. szept. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom sincs az Acer minőséggel és mielőtt vettem, fórumokat és értékeléseket néztem, ott se olvastam olyat hogy "legalja" lenne.
2023. szept. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!