Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érthetetlen FPS ingadozás...

Érthetetlen FPS ingadozás erős PC-n, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Számítógépem régóta nem volt használva, most azonban bekapcsoltam, leformáztam a Win10em, felraktam a szükséges drivereket stb. és amikor játszok pl. a League Of Legendssel, akkor amikor elindítom a játékot 150-200fpsem van, majd félóra/óra elteltével leugrik 40-60 közé. De ha újraindítom a gépet, akkor megint 150-200fpsel fut újabb félóráig.


Ami változott régről, hogy monitort cseréltem, régen egy FULL HD 144hz-es monitort használtam, azonban most egy régi, 60hzes 1680x1050-es felbontású monitort. Ami érdekes, hogyha felbontást váltok játékon belül egy kis ideig akkor is felmegy az FPS-em.


Monitor befolyásolhatja? De miért javul meg kis ideig újraindítás után?



2023. okt. 24. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatban mit jelent az erős?

Másrészt meg az, hogy fél óra után kezdi két dologra vezethető vissza: Szoftveres oldalon pl kevés a ram, betelik, a játékot meg nem írták meg jól, és nem takarít maga után csak növekszik folyamatosan akkor cisnalhat iylet, masik pedig a melegedés.

2023. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát mai viszonylatban már nem igazán mondanám erősnek, de a LOL-t azt vígan kéne futtatnia.


GPU: Nvidia Geforce 1050TI

CPU: AMD FX 6300 Six-Core 3.50Ghz

RAM: 8 GB

SSD: 1TB

2023. okt. 24. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Na 8GB az pl pont elhet kevés lesz már hozzá.
2023. okt. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A LOL mondjuk valóban nem egy gépigényes játék ahogy nézem, elvben bőven megfelel az ajánlott gépigénynek is. Mik vannak még fent a drivereken kívül? Indul el valami a Windows-zal együtt? Vírusírtó, Discord, akármi?


Amúgy a Reddit (is) tele van a jelenséggel, nem nagyon látok megoldást. Valaki a vsyncet kapcsolja ki be, valaki az FPS cap-et állítgatja, valaki háttérben futó programokból lép ki.

2023. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De azt valóban érdemes helyén kezelni, hogy a géped azért ma már nagyon messze van az erős jelzőtől, a VGA már akkor is egy entry level volt, alatta igazából a 2GB-os változat van. A RAM ma már minden új játékhoz karcsú, a procinál is van bőven jobb, kb egy Ryzen 3 1200 szintjét hozza. A VGA-d 7 éves, a procid 11, sok minden történt a hardverpiacon azóta.


Ezt csak azért írtam, ha netán próbálsz egy újabb játékot, akkor ne érjen meglepetés.

2023. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MGéza ***** válasza:
Régóta nem volt használva, itt a kulcs. Gondolom, nem pasztáztad újra a procit, nem portalanítottál. Simán túlmelegedés lesz az ok, nem más.
2023. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!