Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be a pc?

Miért nem kapcsol be a pc?

Figyelt kérdés

Első alkalommal próbáltam meg összerakni egy gépet tegnap, de nem szeretne bekapcsolni. A tápegység, a processzor, ill. a gépház ventijei is felpörögnek, de csak egy pillanat erejéig egy furcsa, vinnyogó/nyekergő hang kíséreteben. Az alaplap díszvilágítása ég, debug ledek közül egyik sem.

Asus tuf gaming b550m-plus wifi 2 alaplapban ryzen 5 3600 van.



2023. okt. 26. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem dugtad rá a proci melletti kiegészítő tápcsatlakozót (vagy rosszat dugtál rá)

Esetleg a vga kártyára se dugtál tápkábelt.

2023. okt. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Video kártya van benne? Csak mert a nélkül nem lesz kép Ryzen procikból CSAK a G végüekben van iGPU!

És amit #1 írt az is egy fontos kérdés A proci mellé még véletlenül se dugj PCI-e tápot (elvileg nem megy rá, de van azaz eltőlás ami rásegíti😃)

A CPU/EPS csati általában 4+4 kiosztású (proci mellé) a PCIe meg 6+2 (ez megy a videokártyára)

2023. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van egy r9 280 3gb a gepben. Azert ez, mert meg az rx 6600 xt nem jott meg, de ki akartam mar probalni milyen az epites, meg a gep. A proci mellett a 4+4 pin van bedugva. A gpu-ba meg egy 2+6 es egy sima 6 pin pcie van dugva a tapbol.
2023. okt. 26. 21:52
 4/14 A kérdező kommentje:

Rovidzarlat jutott meg eszembe, de hat annak se nagy a valoszinusege. Tavtartok bent vannak, csavarok is, nem esett be semmilyen fém az alaplap mögé.

Proci is fixen jol van bent, 2x ellenoriztem hogy tenyleg belement-e a socketbe.

RAM-okat megnézem még, meg a csatlakozókat. Lehet banális dolog van, csak bamba vagyok es nem latom.

2023. okt. 26. 21:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Front panel jól van bekötve?
2023. okt. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem. Video alapjan csinaltam. De csavarhuzoval is osszeerintettem a bekapcsologombhoz tartozo 2 pint, ugyanezt csinalja. :/
2023. okt. 27. 00:16
 7/14 A kérdező kommentje:
CPU hűtő felfogatásakor nem tehettem kárt az alaplapban? Egy 2600x proci nálam maradt hűtőjét tettem rá. Megnéztem, hogy kell felfogatni, ilyen X mintázat alapján, hogy minden oldalon egyenletesen legyen lefogatva. Csak egyszer azt hittem, hogy elkapta a csavar a menetet, de mégsem volt így. Aztán emiatt az alsó 2 csavaron mar húztam vagy 3-at, míg a felsők még kint voltak..
2023. okt. 27. 00:26
 8/14 anonim ***** válasza:

Kb hülyebiztosra van csinálva az amd hűtő. Ha nem szántottad fel véletlenül a lapot a csavarhúzóval, akkor nem lehet gond. B550 lap 100%, hogy támogatja a procit, úgyhogy még az se lehet.


Ram lehet ez inkább. Tárhelyet húzd le, az ne legyen rajta.

És próbálgasd végig a ramokat egyesévek, mindegyik slotban.


Alaplapon van visszajelző hibaled?

2023. okt. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kárt nem nehéz okozni. De nem hinném, hogy ott van a baj, mármint a hűtőnél.

Minden cucc új? (Proci, lap, ram, táp) A prociról könnyű lábat letörni. Lehet, csak valhol egy érintkezési hiba van.

Táp megpusztult és valamilyen áram nem jön ki belőle.

2023. okt. 27. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8: Ha visszajelző hibaled alatt a RAM-ok melletti a 4 ledre gondolsz, egyik se vilagit. Gyakorlat utan vegigprobalgatom a RAM-okkal, amit írtál.

#9: Minden hardver bolti. Annyi, hogy az alaplap alzás, használt, de a tobbi bontatlan újként jött.

2023. okt. 27. 05:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!