Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincsen hang a gépemen...

Miért nincsen hang a gépemen és miért nem lehet vissza állítani sehol?

Figyelt kérdés

Az egész azzal kezdődött, hogy felakartam tenni egy hete az AMD 23.9.3 Drivert 23.7 helyett. Több dolog miatt is, de az FSR 3 volt benne a legfontosabb. De mikor telepítette akkor a végén nem adott képet. Először kivettem a videokártyát akkor a gép alaplap felöli oldalról le lett ejtve nem magasról. De nagyot koppant lehet nagy volt az esés. De rájöttem, hogy az nem oldott meg semmit, hogy kiszedtem a kártyát. Csökkentett módos üzemmódban eltávolítottam a drivert és az egész adrenalin szoftvert. Akkor helyre jött, a hangot ekkor nem néztem. Mert töltöttem le egyből a 23.10.1 drivert. Gondoltam a 9.3 volt problémás. És a 10.1 jól is működött. De amikor a monitor képfrissítésével babráltam. Akkor megint kifagyott a kép olyan Hzn volt amin eddig még mindig jó volt pedig a kép. Itt a kis felbontású móddal próbáltam helyre hozni a dolgot. Mert az ilyesmi problémákat mindig helyre állította. De az indítási javítás úgy tette helyre konkrétan, hogy vissza rakta nekem a 23.7 drivert. Ideges voltam kicsit, de ezt elfogadtam. De itt vettem észre először, hogy néhány böngésző sem nyílt meg. Csak a Yahoo Avira. És ekkor tűnt fel az is, hogy nincs hang. Mindent megnéztem. Van jobb alul az a két hangszóró a realtek és windowsos cucc. Mind2 felvolt véve érzékelte is a hangszórót de semmi hang. Utána arra gondoltam, hogy ugyanaz van amikor először betettem a videokártyát, hogy a hangszórót megint betette letiltott eszközként és csak vissza kell állítani megint. De most nem volt letiltva semmi. És most azóta nem tudok csinálni semmit. Egy ilyen hiba miatt nem akarok megint szerelőt hívni. 10 vagy ha olyan a munka 15 ezrekért. Csak mert ez a windows direkt ilyen szar mindenhol. Mit tudok tenni, hogy legyen megint hang. Ès pontosan mitől lehet ez, alaplap hiba vagy esetleg driveres? Amit észre vettem az az, hogy régen amikor ki vagy bekapcsoltam a gépet mindig ilyen puffogó hangot adott ki. Ami hangfal szerű volt. De azóta ezt a hangot nem adja ki soha mióta nincs hang.

Ha számít akkor egy régebbi gépet használok.

Intel Dell Q170 alaplap

2x8gb + 2x2gb ~ 20gb ram

I5 6600K

Powercolor Fighter 5700 xt

Dell 3050 MT alap gépháza

Deepcool AK620

Logic /Zas/ Logic 500W LC tápegység

Windows 10 Pro 64 Bit



2023. nov. 2. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

"Csak mert ez a windows direkt ilyen szar mindenhol."


Földhöz vágod a gépedet, de a win a szar. Jól van pistike.

2023. nov. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem direkt vágtam földhöz. Azért ne gyere ide válaszolni, hogy jogtalanul megvádolhass másokat. És te csak ne Pistikézzél kölyök mert apád lehetnék. Gondolom még a 14-et sem töltötted be!
2023. nov. 2. 16:37
 3/10 A kérdező kommentje:
A válaszodat jelentem is provokatív is vagy és nem a kérdésre válaszolsz tehát értelmetlennek is lehet ezt jelenteni!
2023. nov. 2. 16:38
 4/10 anonim ***** válasza:

"Nem direkt vágtam földhöz."


Teljesen midnegy.


"Gondolom még a 14-et sem töltötted be!"


Ez bizony nem talált kisfiam. Nagyon nem.

2023. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"nem a kérdésre válaszolsz"


Dehogynem. Az nem a mi hibánk, hogy nem fogtad fel.

2023. nov. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha már ilyen eltökélt vagy és azt hiszed, hogy egyből tudod is ez alapján, hogy mi a gond akkor megtudod magyarázni, hogy miért nincsen már pufogó hang amikor bekapcsolod a gépet és mit lehet csinálni vele ami egyszerű és nem sok pénz
2023. nov. 3. 18:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen hangkártya van a gépedben?
2023. nov. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"De az indítási javítás úgy tette helyre konkrétan, hogy vissza rakta nekem a 23.7 drivert. Ideges voltam kicsit, de ezt elfogadtam. De itt vettem észre először, hogy néhány böngésző sem nyílt meg. Csak a Yahoo Avira". Itt van kutyuska eltemetve. Vírusok van, lehet, hogy trójai, mindenesetre ez így nem megy. Először a vírus(okat) írtsd le, aztán ha másképp nem megy, újra kell telepiteni és a drivereket felrakni.
2023. nov. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 Azt nem tudom pontosan ha tudod hol tudom megnézni akkor bekapcsolom és megnézem. Mert a vga, cpu ilyeneket tudom de a hangkártya gondolom nem ott van.

#8 Épp az újra telepítés amit nem tudok megcsinálni. És ez 15-be kerülne nekem milyen virusírtót tudsz ajánlani? A windows saját virusírtója vagy valami egyedi mondjuk Kapersky.

2023. nov. 7. 16:22
 10/10 anonim ***** válasza:

ESET Online Scanner, amelyik egyszer használatos és ugyanazt a frissitést kapja, mint a fizetős Eset Internet Security. Ingyenes.

[link]

2023. nov. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!