Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ejti el a routerem az...

Miért ejti el a routerem az internet kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Tplink TL-MR3420 típus és jól szórja wifi-t de kb naponta egyszer nem adja az internetet csak ha ki be kapcsolom. korlátlan az internet, vezetéken így nem tudom rendesen használni (mint acces point ). Talán a beállításoknál van baj?

nov. 2. 18:33
 1/5 Morzsi007 ***** válasza:
Mert TP-Link
nov. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondj jobbat 20 eft alatt
nov. 3. 07:24
 3/5 Morzsi007 ***** válasza:
Régebben az olcsóbb TP-Linkek csináltak ilyet, lehet a drágábbak már jobbak. Nekem Asus van, talán valamivel jobb, de sokszor ez is sz@rakodik. Kicsit magasabb kategóriát választok most, mert itt az ideje a cserére, bár maradok a márkánál, mert ezt már ismerem. Asus, Dlink, Linksys. Esetleg nem túl régi, de használt routert is vehetsz, így kapsz 20E Ft-ért egy 30-40E Ft-os készüléket. Pl AC-s routerek vannak ennyiért bőven használtban.
nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SIDLER22 ***** válasza:

Ilyen nekem is előfordul. Egy D-Link DIR-825 ös routerem volt amit azért cseréltem le mert egyrészt egy komolyabb routert akartam másrészt meg az 5GHz-es sávja sokszor elment és nem látta egy eszköz se.

Vettem használtan egy Linksys WRT-1200 routert amit OpenWrt rendszerrel használok. Az 5GHz sáv egész addig jól működött amíg nem reseteltem az eszközt. Onnantól indításnál egy pár percig van 5GHz aztán elmegy teljesen. Sajnos config mentésem nincs az előtti állapotból, de nem tudom megállapítani, hogy vajon milyen beállítás okozhatja, hogy 10-15 percig jól megy aztán elnémul az 5GHz. Próbálkoztam mindenféle csatorna beállítással meg sávszélességgel, de nem ez a probléma.

nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy gagyiság, de ha ilyen a router hát legyen: betennék a táp elé egy időzítőt ami naponta kb éjfélkor lekapcsol 5 percre majd vissza, újra bootol.

Vélemény?

nov. 4. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!