Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol érdemes képeket és videóka...

Hol érdemes képeket és videókat hosszútávon tárolni?

Figyelt kérdés
Régebbi képeket és videókat szeretnék tárolni hosszútávon biztonságosan. Külső SSD-k megfelelőek erre? Először kb 70 gb-nyi adatot tennék fel rá de ez az idő múlásával valószínűleg növekedni fog. 512 gb vagy 1 tb elég lehet hosszútávon?

2023. nov. 3. 17:59
 1/7 anonim válasza:
Na ez engem is érdekel, mert én meg a felhőkben nem bízom.
2023. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen - a biztonsági mentés 3-2-1 stratégiája ( [link] ) szerint - minimum három darab külső példányban ajánlatos tárolni, ebből minimum kettő tárolható az adatfeldolgozás helyéhez közel, egy pedig attól távolabb (például másik épületben), és csak az adatfeldolgozás idejére viszed oda.


Az SSD bár egy adattárolással foglalkozó cég szerint - [link] - kicsit kevésbé "hal meg" hosszútávú folyamatos használat során, de ugyanúgy érinti a "bitrothadás"

[link]

jelensége - ráadásul egységnyi tárterületre vetítve drágább.

2023. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Képeket husszú távra kinyomtatva. Ha azokat szépen elrakod, akkor 50 év múlva is meglesznek, míg agy mai digitális cuccot 50 év múlva lehet semmi nem tud majd kezelni. ld. bakelit lemezek pl.
2023. nov. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
3. Bakelit lejátszók most is vannak, igaz, vagy kínai fos, vagy horror árú elit minőségű.
2023. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

Persze, hogy vannak, de pont az velük a baj, amit írtál. Meg egyébként elég ritkák

2023. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2-es. Van olyan pendrive-om ami szerintem legalább 7 vagy több éve megvan, igaz nagyon ritkán használtam, de azóta is teljesen jól működik és semmilyen adat nem veszett el róla azóta sem és az csak egy flash tároló. Egy külső SSD-n tárolva szerintem sokkal biztonságosabb lehet és még hordozható is, a gyorsaságról nem is beszélve. HDD nekem nem lenne jó mivel gép sincsen amibe be tudnám rakni és a rengeteg mozgó alkatrész benne sérülékenyebbé teszi. Más lehetőségek közül CD-vel is ugyan az lenne a gondom mint a HDD-vel. High-end hálózati tárolóra meg azért nincs igényem és az már tényleg drága dolog. 20-25.000 vagy több képet kinyomtatni meg nyomtasson az akinek két anyja van, nem sértésből mondom, tudom hogy úgy biztos nem veszik el stb stb de ez a lehetőség tényleg nem játszik. Ja és nekem a videók is fontosak azt meg értelem szerűen nem lehet kinyomtatni.
2023. nov. 4. 21:12
 7/7 anonim ***** válasza:

" Van olyan pendrive-om ami szerintem legalább 7 vagy több éve megvan"

Egyedi eset. A pendriveokat nem hosszútávú adattárolásra tervezik.


"HDD nekem nem lenne jó mivel gép sincsen amibe be tudnám rakni "

Nem kell hozzá külön gép, ugyanúgy használható külső meghajtóként, mint az SSD.


"és a rengeteg mozgó alkatrész benne sérülékenyebbé teszi"

Ha (főleg használat közben) nem dobálod, akkor relatíve biztonságban van.

2023. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!