Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működnek?

KeyserSöze kérdése:

Miért nem működnek?

Figyelt kérdés
Invertert használok az autóban, DC 12 V to AC 230W és működik a laptop róla illetve ha pendrive-ot vagy egyéb adathordózót használok azok is hibátlanul, viszont billentyűzet és egér nem működik. Az egér kap áramot mert világít de nem reagál a billentyűzet pedig semmi. Nem nagy fogyasztók szóval simán menniük kellene akkor mi a baj?!

2023. nov. 6. 14:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Az elfelejtettem, hogy USB portos bill illetve egeret szeretnék használni tehát és azok nem működnek
2023. nov. 6. 14:53
 2/7 CspCsj ***** válasza:

Ha a laptop USB aljzatába dugod, az független az invertertől - ott működnie kell.

Ha az autó műszerfalán vagy az inverteren lévő USB aljzatba dugod, akkor azok nincsenek felkészítve ilyen eszköz kezelésére (nincs "illesztőprogram"), szóval nem csoda ha nem látsz egérmutatót a kijelzőjükön.

2023. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A laptop aljzatba dugom természetesen, de ahogy mondtam az egér világít viszont a semmire nem reagál csak a touchpad működik, a billentyűzet pedig semmi pedig 2 fajtát is kipróbáltam ahogy az egérből is. És az összes USB aljzatot kipróbáltam adathordozóval és azok kifogástalanul működnek.
2023. nov. 6. 16:32
 4/7 CspCsj ***** válasza:

Inverter nélkül, csak akkuról használva a laptopot (vagy otthon egy konnektorra kötve), - úgy jó az egér és a billentyűzet? (valószínűleg úgy sem jó)


Milyen rendszer van a laptopon? Windows 10/11, vagy régebbi, esetleg egyéb?

Windows esetén: jobbegérgomb a Start menü gombon > Eszközkezelő > itt megjelenik új elem, ha csatlakoztatod az egeret/billentyűzetet?

2023. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 nem jelenik meg új elem, az egér működött addig amíg újra nem indítottam a gépet most ismét ugyan az mint az előtt.
2023. nov. 6. 19:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyilván az áram ellátással lesz a gond mivel otthon rendes áramról semmivel semmi gond nincs. Csak nem értem hogy lehetne ezt kiküszöbölni mert az inverter is elég áramot kell hogy adjon.
nov. 7. 20:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem az van, hogy nem elég az áram közel nulla fogyasztású perifériákhoz, mire odaér, rég túljut meghajtó és szabályzó fokozatokon az a tápfesz, pont 5V kell legyen. Inkább nagyfrekvenciás zavar lesz a buliban. A laptop tápja a gyári?
nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!