Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik Windowst bírná el a gép?

Melyik Windowst bírná el a gép?

Figyelt kérdés

Van egy Hp Compaq 8000 Elite gépem a kövi hardverrel:

Intel Inside Celeron 430 1.8GHz, 1 mag, 1 szál 73°C

4Gb DDR3 memória, 2x2Gb

80Gb TOSHIBA merevlemez meghajtó, csatlakozási felület: alaplapi SATA I csatlakozó 47°C Kondíció: ismeretlen

Intel grafikus gyorsító (TM) 4500 alaplapi integrált chip, 64Mb videomemória, GeForce GT 210 grafikus processzor az alaplapi PCI-express csatlakozó, 512Mb videomemória 68°C


Remélem minden fontos adatot megadtam. Jelenleg Windows Vista Starter x32 megy a gépen, de valami iszonyat lassú lett pár napja, konkrétabban mondva kb 10-15 perc mire bekapcsol, és lassan tölti be a weboldalakat is. Néztem neten, hogy Windows 8.1-nek még elég az x32 verzió, vagy már nem?



#HP #internetezés #asztali számítógép #eindows Visa #Windows 8,1 #Windows XP, x32, operációs render
nov. 6. 15:28
 1/3 CspCsj ***** válasza:
83%

HDD helyett tehetsz bele SSD-t, ami sokat gyorsít a rendszer általános működésén (fájlok betöltése), és mehet rá szerintem Windows 8.

[link]

Elég akár egy 128GB-os is: [link]


Windows 10-hez már processzor csere ajánlott, pl. egy kétmagos E8400 2ezer Ft körül.

[link]


Persze mondjuk nagyfelbontású Youtube videók akadozásán ez sem segít, ilyeneknél a CPU/GPU a gyenge láncszem.

nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
teszel bele egy 120gb ssdt meg egy olcsó core 2 quad valamit és az már sokat fog jelenteni amúgy win7-et tennék rá.
nov. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Akkor szerzek egy SSD-t, de támogatni fogja a gép?

Meg ha jól tudom, videokártyát se lehet beledugni, de majd szétnyitom, hogy megnézzem mi van benne

nov. 7. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!