Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A chipset hütőre szoktak...

A chipset hütőre szoktak ventilátort tenni?

Figyelt kérdés

10 percnél mutatja


https://www.youtube.com/watch?v=pxyzFzqCI84


2023. nov. 6. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Eskü, agyaltam egy ideig, hogy a chipszet miért kell hűteni, de aztán megláttam a kategóriát.
2023. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Elég nagy hűtőborda van rajta, és nem használja a benne levő integrált grafikát, így szerintem nem szükséges, főleg.hogy a prociventiről is érkezik egy kis szél. Ugye ekkor még létezett ez a northbridge chipset is, ami szépen átköltözött a prociba a köv generécióban. Ekkor még külön chip volt, és igazán csak az integrált grafika indokolja az ekkora méretű bordát. A memóriavezérlő az igazán fontos a videó szempontjából, mint tuning, de az meg nem akkora terhelés, hogy szétmelegítené.
2023. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Volt valamikor, talán még a honfoglalás előtt egy Abit NF7-es alaplapom. Azon volt az északi hídon ventilátor. Irtózatos fordulatszámon ment, mintha egy gázturbina működne az gépházban. Alig lehetett megmaradni mellette. Azon láttam utoljára aktív hűtőt a chipseten.

[link]

Aztán egyszer meguntam, lehúztam az alaplapról és összebarkácsoltam egy molex 5 voltjával. Na úgy egy kicsit elviselhetőbb lett.

2023. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Az X570-es lapokon is van pici ventilátor. Legjobb barátomnak olyan van, állítása szerint HIHETETLEN hangos és zavaró. Neki ilyenje van: [link]
2023. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Az Asus X570-emen van én nem hallani :)


A #2 helyesen írta, a mem és pci vezérlő itt még a chipsetben volt, az melegedhetett rendesen a tuning miatt.


A socket A korszakban a KT600-amon is volt gyárilag hűtő, akkoriban ez tök normális volt. A s754/s939-nál a mem vezérlő prociba költözése miatt már nem volt erre szükség.

2023. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem felesleges ha gyárilag nem raktak. X570 nél is egy idő után meg tudták oldani hogy ne kelljen. Nekem már X570S lapom van amire nem kellett venti és már több mint 1 éve teljesen jól elvan.
2023. nov. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 Akkor lehet ez csak egy személyes gondja. Mikor voltam náluk, engem nem sem zavart egyáltalán :D
2023. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem.emlékszem melyik lapról olvastam, de valamelyik X570-en hangos a venti, lehet pont az övén.
2023. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!