Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tanulhatok fsb tuning,...

Hol tanulhatok fsb tuning, voltage szabályzás, RAM késleltetés stb. -ről?

Figyelt kérdés

Nem csak annyit akarok tudni hogy megpöcögtetem az fsb-t a csillagos égig és lesz 4,5 GHz-s CPUm.. (annyit énis tudok)


Részletekbe szeretnék bonyolódni, mit mihez mérten, saját konfighoz függően stb.. ?


nem kérek olyan válaszokat,hogy hülye vagyok,felesleges,csak a gép életét rövidítem le vele stb..


Köszönöm!


2010. okt. 19. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:

hülye vagy,felesleges,csak a gép életét rövidíted le


Amúgy addig húzzad míg nem melegszik nagyon. Erre nincs "tanulás". A hibákból tanulsz.

2010. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ha lehet magyarul,mert meg abban az esetben is tobbszor el kell olvasnom hogy megtanuljam :)
2010. okt. 19. 20:38
 3/10 A kérdező kommentje:
mondtam hogy a MILYEN valaszadok NEIS IRJONAK!
2010. okt. 19. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:
prohardver.hu fórumába sokat lehet okosodni.
2010. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy processzor szorzó, van az fsb van a ram szorzó van ram freki vana cpu freki van a ram időzítés. Van a cpu fesz, ram fesz Ezek majdnem mind összefüggenek. Emeled az fsb-t emelkedi a cpu freki meg a ram freki is. A ramok szokták feladni hamarabb ha nem vezsed lejebb a szorzójukat az gyári közelébe. Ramnál a faszt akkor emeljük ha nem 1.8 as ramjaink vannak hanem l 2.0 vagy 2.1 es amik az 1066 - 1100 - 1200 mhez-es tuningramoknak szokott kelleni. Ezt csak akkor piszkáljuk ha tuningramjaink vannak általában. Ha a ramot beállítottuk gyárira és a proci tuningolva vn de fsb emelés hatására már nemindul a arendszer akkor a procinak kevés a fesz valószínüleg. Proci feszt emelni lehet, de csak óvatosan, Mert mig a freki emleésre a hő és a fogyasztás egyenes arányosságba nő addig a fesz emelésre négyzetesen arányosan nő a hő meg a fogyasztás. A ram késleltetés minnél alacsonyabb annál gyorsabb a ram. Ha ezt állítgatjuk lefelé az is ram tuningnak számít. Tuning előtt a PCI frekit fixáld le 100-ra és semmi feszültséget ne hagyj auto-n mert a lap általában fsb növelésére magától emeli irrálisan magas értékekre.


Röviden ennyit. De a PH!-n segítenek neked részletesebben.


Még valami. Ha tuningolsz biztosíts egy komolyabb hűtést a ramokra is meg a procira és meg a házat se árt szellősé tenni.


Lényegében ennyi.

2010. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

koszonom szepen.

a 3-ik valaszado kommentjet elemzem,mivel hasznosnak tunik.


Azt megjegyeznem hogy 1866-os Kingston HyperX RAM-ok rol lenne szo (tri-ch)

2010. okt. 19. 21:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor nagy valószinüséggel I7-ed van, mert csak azoknak van 3 csatornás mem vezérlője. Ez a leírás ddr2-es LGA 775-ös platformokra vonatkozik. Az I7 nél ár nem fsb hanem ?QPI? van talán. Azokhoz a rendszerek tuningjához nem nagyon értek. Én csak P4 et e5200-at és most e8200-at hajtok:) Nincs keret I5/I7 re:)
2010. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igen,de nalam fsb maradt :D

De a mukodesi elv nyilvan ugyanaz lehet.. nem?

lehet nincs nagy kulonbseg a ket socket kozott.. :/

2010. okt. 19. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
A működési elv sztem azonos. Csak ugye az I7nek ott van a turbo boost dolog. Ami tuning esetén változik.
2010. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként egy i7 en mit kell még tuningolni. Az magába is elég bivaj cuccos:)
2010. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!