Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire figyeljek nagy értékű...

Mire figyeljek nagy értékű elektronikai termék online vásárlása esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előszóként: A következő héten tervezem megvásárolni az első gamer számítógépem. Az aqua webáruházat szemeltem ki és online vásárolnám meg, futárszolgálat pedig házhoz hozná.


A kérdésemnek önmagán is túlmutató szerepet szánnék. Szeretném, ha ennek a postnak az olvasói (és persze én is) tanulhatnánk mások tapasztalataiból, hibáiból, amibe vásárlóként belefuthatunk. A black friday és Karácsony előtti időszakra való tekintettel talán aktuális és releváns lehet ez a bejegyzés sokatok számára.


Mire érdemes figyelni (esetemben komplett számítógép, futárszolgálat általi kézbesítése esetén)? Képeket, videót érdemes-e készíteni az átvételkor? A futárral együtt nézzem-e át a termék sértetlenségét? Létezik-e egyáltalán olyan, hogy szállítás biztosítás? Kinek milyen tapasztalatai vannak az elektronikai termékeket forgalmazó webshopokkal? Melyiket ajánljátok? (Ipon, alza, pcx, aqua, stb.) Milyen garanciális és egyéb anomáliákba lehet belefutni?


Előre is köszönöm szépen a válaszaitokat!



nov. 9. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
A futár nem fogja megvárni, nem kötelessége. Te fotózhatod, és vagy elfogadják vagy nem. A nevesebbek általában egy kis anyázódás után el szokták fogadni.
nov. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem ha nem akarsz csalódni, és normálisan szakértők által összerakott konfigot akarsz, akkor az Imperium-ot csak ajánlani tudom. Ha valamit nem értesz, akkor rájuk telefonálsz, és mondod a bajod.

[link]

nov. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy szoktam, hogy online megrendelem, majd személyesen érte megyek. Azért ha fizetsz egy pár száz ezer Ft-ot egy gépért, még ha vidéken is laksz és van atód akkor kb. 25-30 eFt-ból megjárható oda-vissza szinte bármelyik Magyarországi település, ha meg nincs ennyi pénzért megkéred egy ismerősödet. És akkor nem fogja a futár oda b*ni a géped és nem fogsz vele szívni.
nov. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
nov. 10. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
Online rendeld és te magad szereld össze. Az alkatrészek gyári doboza bombabiztos, az összerakott gépé nem. Persze csak ha értesz hozzá.
nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem értek hozzá. Kontárkodni pedig nem szeretnék, mert csak kárt okoznék az alkatrészekben.
nov. 10. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!