Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok több HDD-t...

Hogyan tudok több HDD-t csatlakoztatni a gépre, ha a gépben elfogytak a hozzá való csatlakozó kábelek?

Figyelt kérdés

A standard HDD hely is elfogyott, de amúgy a gépben rengeteg hely van, tehát mondjuk a gép aljában elférne vagy 2-3 minimum úgy szabadon.

A nagyobb gond az, hogy nincs több csatlakozó kábel. Hogyan lehetne megoldani? Mondjuk elosztó kábel olyan létezik és ha igen működik?

Persze külső (usb-s) hdd-t annyit rakhatnék a gépre amennyit csak akarok, de az túl csúnya.



2023. nov. 11. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2023. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Belülre nagyon sehogy, az alaplap annyit tud kezelni/címezni, ahány csatlakozó van.

Külsőből vannak jobbak is, vegyél például NAS dokkot, akár több HDD hellyel.

2023. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Összefoglalva előzők válaszát, azaz, ha a kábel a gond, de az alaplapon van csatlakozási hely (az se gond, ha RAID sata mert nem csak RAID ként használható). Ha viszont hely nincs, akkor bővítőkártyát tudsz venni, vagy külső meghajtókkal próbálkozni esetleg NAS-al.
2023. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Belülről sehogy? Ne nevettessetek. Nekem ilyenről megy 3 HDD és 1 SSD: [link]


De SAS HBA néven is találni.

2023. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Viszont én csak úgy mindenféle rögzítés nélkül max ssd-t tennék gépbe, hdd-t semmiképp.... a barátnémnek 1 2016 körüli 1tb winyó (igaz foshiba de na) nem élt túl 1 táskában 1 szombathely--> körmend utat.
2023. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"De SAS HBA néven is találni."


A SAS HBA egy icipicit más, azt én nem ajánlom sima asztali gépbe.

Viszont a linkelt SATA adapter az pontos, egy rakás SATA adapter kapható iutthon is, némileg drágábban:

[link]


De lehet kapni m2>sata átalakítókat is és arra is lehet HDD-t kötni.

2023. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen HDD rögzítőkeret. Ha házba berögzíted valahogy, akkor stabilan bent lehet.

Pl,,ez most csak egy random első találat, ami hasonlít kicsit is arra, amire gondolok

[link]


Adatcsatlakozóhoz kell egy pci-e sata vezérlő, bővítőkártya, a szükséges mennyiségű sata csatlakozóval.


Tápcsatlakozóhoz kell pl molex to 3x sata, vagy hasonló tápelosztók léteznek. Akár satát is oszthatod többfelé. Szóval nézelődj.

2023. nov. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát nem tudtam, hogy ilyen adat csatlakozó kell..

Nekem ez túl bonyolult, lehet inkább akkor maradnék az usb meghajtónál..

2023. nov. 12. 08:12
 9/15 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi bonyolult. Veszel egy bővítőkártyát, bepattintod az alaolapba, ugyanúgy kábeleket dugsz rá mint az alaplapra... Két perces munka :)
2023. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Adat csatlakozó alatt mire gondolsz?

A bővítőkártyát bedugni 10 másodperc, ugyan olyan SATA csatlakozó van rajta mint az alaplapon. Driver nem kell hozzá, rögtön működik. Nekem még egyszerűbbnek is tűnik mint külső HDD-vel szarakodni.

2023. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!