Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ramot/SSD-t vásároljak?...

Milyen ramot/SSD-t vásároljak?+1kérdés

Figyelt kérdés

Van egy Asus Vivobook 15 laptopom, jelenleg egy elvileg nem cserélhető 4gb-os rammal rendelkezik, aminek a paraméterei :

12 nm,DDR4 2400MT/s 64 bit, 1.2V, Sodimm.

A mostani SSD:

Kingston 128 gb standard SATA AHCI

További info:

Cpu: AMD ryzen 3 3200U

Vga: AMD radeon vega 3


Németorszagban élek, ha esetleg tudnátok írni webshopot, vagy linket hogy honnan milyen SSD illetve memoriat rendeljek, azt szívből megköszönném.



Bonusz kérdés:(vga-t lehet ezen az eszközön bővíteni? Hol tudom megnézni?)



nov. 14. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a tiéd kivétel de általában ezekbe a gépekbe nem lehet memóriát bővíteni. (Nekem is vivobook-om van vásárlásnál az ismertetőben az volt hogy nem lehet bővíteni.) Itthon bármelyik informatikai boltban ha megmondom a laptopom típusát meg tudják mondani hogy milyen SSD jó bele.
nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Találtam benne egy üres socketet, és a feladatkezelőben 1/2őt ír a foglalatokhoz, tehát elvileg lehet bele rakni. Köszönöm azért a választ.
nov. 14. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
ok. Biztos vagyok benne, hogy ahol informatikai alkatrészeket lehet kapni tudnak neked segíteni. (Nem tudom hogy a Németeknél ez hogy működik)
nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hallo, gerade bei OTTO gefunden. Schau dir diesen Artikel an: [link]


Illetve ezt találtam:

[link]

nov. 14. 17:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Tehetsz bele pluszba RAM-ot 8GB vagy 16GB-osat is. Pl. DDR4 3200 MHz-eset.

https://www.youtube.com/watch?v=qWR0yxmz8QE


Az SSD-t is kilehet cserélni nagyobbra - M.2 NVMe 2280 SSD.

pl.:

[link]

[link]

nov. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A benne lévő 4 gigás beépített ramot nem fogja zavarni az új memória modul? Ez így eléggé cinkesen hangzik. Továbbá az ssd.. m2 biztos jó az NVME 2280, a régi m2 SATA helyére?
nov. 14. 20:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy zavarná. 4GB az alaplapra van forrasztva és ezt bővítheted ha nem elég. A 4GB nagyon kevés. Szinte semmire se elég ha csak nem Win.7 op.rendszered van.

Tegyél bele egy 8GB-osat és akkor lesz benne összesen 12GB. Mindenki így bővíti, máshogy nem is lehet.

Szétszedheted előre is a laptopot és akkor meggyőződhetsz, hogy milyen csatlakozású M.2 SSD van benne. A laptopodba "M-Key" kell.

[link]

nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem értesz hozzá akkor bízd olyanra aki hozzáértőbb.
nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én csak kérdezek, kedves válaszoló, köszönöm a válaszaitokat!:)
nov. 14. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!