Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BootDevice not found. Mi...

BootDevice not found. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Egy használaton kívüli laptopra szeretnék linuxot telepíteni. Windows-t használok de ki szeretném próbálni a linuxot, illetve torrent miatt nem bánom ha megy egész éjszaka, úgyis rossz az akkuja.


Letöltöttem a legújabb linux képfájljait, rufussal ráhúztam a pendrive-ra bebootolt róla, semmi probléma nem volt, letelpítette a hdd-re a os-t majd újra kellett indítani.

Újraindult és a linux logo alatt kiírta, hogy távolítsam el a telepítőt és nyomjak entert, ezt csináltam és a következő hibaüzit kapom:


„BootDevice Not Found

Please install an operating system on your hard disk.


Hard Disk - (3F0)”


Próbáltam úgy is, hogy nem bíztam rá a programra, hogy hozza létre a partíciókat, én partícionáltam lapozófájlt, rendszerpartíciót…, de ugyan ez.


Mit csinálok rosszul vagy mi lehet a baj?


Olvastam, hogy a biost kell alapra tenni, tudni illik ezelőtt egy NAS program volt a laposon. Azt hiszem az is linux vagy Ubuntu alapú volt.


Az kavarhatott valamit?


Előre is köszönöm!



2023. nov. 18. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Boot loadert telepített? Van olyan, ahol megkérdezi a telepítő, hogy szeretnél-e ilyet, és be kell pipálni. A teljes HDD-re rakod, vagy csak egy partícióra? A BIOS-ban be van állítva, hogy a HDD-ről bootoljon? UEFI vagy BIOS-os alaplap?
2023. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Milyen laptop? 2004-es 32bit gyártmány?

Milyen linux?

Minek a rufus?

2023. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

BIOS-os az alaplap.

64bit-es. Konkrétabban HP proobook 6550b.


Linux mint 21.2 Victoria lts verzio.

Xfce


Rufus 4.3


Boot loadert szerintem nem telepített, legalábbis nem kérdezte.


A BIOS-ban a lehetető összes bootolási típus engedélyezve van még a flopy is.

2023. nov. 18. 16:34
 4/12 A kérdező kommentje:

„Teljes hdd-re rakod vagy egy partícióra?”


2x próbáltam úgy, hogy azt választottam a telepítésnél, hogy mindent töröljön a hdd-ről, aztán én hoztam létre egy gyökér partíciót neki, egy /home partíciór és egy lapozófájl partíciót.


Egyébként 1 partíció van a lemezen, nincs felosztogatva. 320gb

2023. nov. 18. 16:37
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
A hdd volt telepítéskor is és véglegesen is kiválasztva biosban?
2023. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
A boot-nál a BIOS-ban be lehet állítani, hogy UEFI módban bootoljon? A Legacy szokott lenni a BIOS-os boot
2023. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Telepítéskor megkérdezte, hogy hova szeretném telepíteni. A bios-ban nem találom, hogy hol lehet beállítani az elsődleges bootolási “helyet”, de eddig nem volt ilyen baj, pedig egy jó párszor újratelepítettem windows-al, sőt egyszer 2 napig linux is volt rajta. De az még sokkal régebbi linux volt.


Ha biosban választom ki, hogy honnan szeretnék bootolni, akkor USB- ról bootol, de ha már a HDD-t választom, amin elméletileg rajta van a linux, akkor már nem.


A hdd jó, kivettem felismeri egy másik gép, futattam tesztet is, most ventoy programmal próbáltam meg a cinemont felrakni ugyan ez a helyzet.


Abszolút nem tudom mi lelte.

2023. nov. 18. 17:38
 8/12 A kérdező kommentje:
Ki lehet választani az UEFI modot.
2023. nov. 18. 17:39
 9/12 A kérdező kommentje:

Most engedélyeztem az UEFI módot és pendrive nélkül indul.

Eddig azért nem engedélyeztem, mert kidobott egy szöveget, hogy nem minden eszköz támogatja…


De így már jó lett.


Köszönöm szépen a segítséget!

Ment a zöld.

2023. nov. 18. 17:42
 10/12 A kérdező kommentje:

Viszont lenne még egy kérdésem, hátha van aki tud segíteni.

Szóval a Ktorrent-et vettem használatba linuxon. Le is tölti amit szeretnék, de külső meghajtóra szeretném menteni, viszont ahol ki kell válasszam a mentés helyét a meghajtó nem jelenik meg.


Ezt hogyan tudom orvosolni?


Amúgy a fájlokban látom másolni is tudok rá minden…

2023. nov. 18. 21:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!