Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BootDevice not found. Mi...

BootDevice not found. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Egy használaton kívüli laptopra szeretnék linuxot telepíteni. Windows-t használok de ki szeretném próbálni a linuxot, illetve torrent miatt nem bánom ha megy egész éjszaka, úgyis rossz az akkuja.


Letöltöttem a legújabb linux képfájljait, rufussal ráhúztam a pendrive-ra bebootolt róla, semmi probléma nem volt, letelpítette a hdd-re a os-t majd újra kellett indítani.

Újraindult és a linux logo alatt kiírta, hogy távolítsam el a telepítőt és nyomjak entert, ezt csináltam és a következő hibaüzit kapom:


„BootDevice Not Found

Please install an operating system on your hard disk.


Hard Disk - (3F0)”


Próbáltam úgy is, hogy nem bíztam rá a programra, hogy hozza létre a partíciókat, én partícionáltam lapozófájlt, rendszerpartíciót…, de ugyan ez.


Mit csinálok rosszul vagy mi lehet a baj?


Olvastam, hogy a biost kell alapra tenni, tudni illik ezelőtt egy NAS program volt a laposon. Azt hiszem az is linux vagy Ubuntu alapú volt.


Az kavarhatott valamit?


Előre is köszönöm!



2023. nov. 18. 13:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%
Mintnél nem vagyok biztos benne, hogy pontosan hova mountolja, de talán /usr/media vagy /media vagy /mnt itt kell valahol elv. látnod.
2023. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Médiába volt… elég bonyolult így elsőre…

Köszönöm.

2023. nov. 19. 08:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!