Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szokott kikapcsolni a...

Miért szokott kikapcsolni a gép, amikor tesztelem max terheléssel a procit?

Figyelt kérdés

Ryzen 7 2700X processzorom van.

Vízhűtő van rajta, 360 mm-es a radiátor. Nem hiszem, hogy a hőmérséklettel van a gond, mert a gyári adat szerint 85 fok az üzemi hőmérséklete, max terheléssel sem megy 70 fok fölé, igaz akkor már 100%-on pörögnek a ventik. Ezt tartja 4-5 percig, 68-70 fok, nem megy feljebb, majd 4-5 perc után kikapcsol, de miért? Arra tippelnék, hogy nem tökéletes a tuning, kicsit húzva van rajta, 10%-al van megemelve az órajel, a cpu voltage is meg van kicsit emelve, de hogy 10%-al, azt már nem tudom. Lehet nem annyival. Esetleg az lenne a gond, hogy ha 10%-al meg van emelve az órajel, akkor mindenen emelni kell 10%-ot? Tehát cpu voltage, vcore voltage, dram voltage, stb?

Jelenleg csak a cpu voltage van emelve kicsit, bár már nem emlékszem, hogy mennyivel.

Régen is így volt és régen nem kapcsolt ki, volt, hogy úgy teszteltem, elmentem munkába - ment kb 13 órát a gép mire hazaértem és végig ment a teszt, akkor sem kapcsolt ki és semmi baja nem lett. Csak mostanában csinálja.

Kitakarítottam a gépet, minden ventilátort megtisztítottam, akkor sem lett jobb.

Régen léghűtő volt, már nem emlékszem milyen, de nagy, a gépházban alig fért el, 2 venti volt rajta. Akkor mindenféle tuning nélkül ment fel 80-82 fokra max terheléssel, néha el is érte a 85-öt, akkor azonnal ki is kapcsolt, tehát nem hiszem, hogy most a hűtéssel lenne a gond.



nov. 21. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ryzen Master Autotuning! Amennyire felhúztad annyit az is kihoz stabilan.

Nem lehet, hogy a táp haldoklik alatta?

nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Más alkatrésznél nincs probléma.

Pl videokártya rendesen működik, pedig annak nagyobb a tdp-je.

Hogyan lehetne tesztelni a tápot?

Oké ki fogom próbálni ezt a programot.

nov. 21. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet a tuning ment félre. Az is képes össze omlasztani a rendszert. A Ryzen Masterbe én alulfeszelni szoktam a procit, hogy hűvösebb legyen.

Rokongyerek az 5600G-jét tuningolta meg egy tutorial alapján vele. 13 éves, nem igazán ért hozzá (mit miért) mégis stabilan megy nagyjából bolondbiztos az automata része.

nov. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet a proci reccsent meg a tuning évei alatt. A degradáció nem rirka a Ryzeneknél.
nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 csak azóta van +10% az órajelen, amióta van vízhűtés, az meg csaj fél éve van kb. Ennyi idő alatt reccsenhet a proci?
nov. 21. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Akár gyorsabban is, ha az órajel mellé feszültséggel is megkínáltad. Ha tényleg pattintottál neki +0,13-0,15V feszt akkor lehet hogy besokallt, ennyi plusz fesz az szerintem rengeteg :D


Nem akarom az ördögöt a falra festeni, amit írtam az is csak egy lehetség a sok közül. Ha 4-6 perc után hal le és nem melegszik el és korábban ment ugyanez órákig akkor ott valami a procival lesz.


Szerintem első körben "dokumentáld" ezeket a beállításokat, állítsd vissza a procit alapra majd alapbeállításokon teszteld le. Ha úgy sem fut le a teszt akkor a procival lesz a gond.

nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, azt hiszem megoldódott. Rossz volt a tuning. Eddig amúgy nem tudom miért nem jelezte a gép.

Most megy 30 perce a teszt, és ezek az értékek vannak:


[link]



Ryzen mastert töltöttem le:

[link]



Érdekes, hogy a ryzen master 60 fokot ír, az aida meg 69-et. Melyiknek lehet hinni?


Eddig az alaplapi tuningot használtam, az az a-tuning volt, letöröltem a gépről. Feltaktam ezt, majd minden profil módnál "reset profil"-ra mentem, remélem ezzel megoldódott. Érdekes, hogy a "peak speed"-nél 4.075 ghz van, amennyit megadtam neki az a-tuniggal korábban, amit letöröltem, a ryzen masterrel meg reseteltem, mégis megmaradt?


Ebben a ryzen masterben nem lehet állítani a ventilátor fordulatszám / hőmérsékletet? Az a-tuningban lehetett.


Mindegy most auto-n van, így sem megy 70 foknál feljebb.


Jelenleg max terheléssel 4.1-4.5 millió művelet / másodpercet hajt végre, korábban is annyi volt.

Amúgy miért "ugrál"? Tehát nem stabilnak kellene lennie? Nézem közben és 4.1-4.5 között van.

Korábban is ennyi volt amúgy.


A cpu voltage most 1.28125. ez jó érték? Ezt találtam amikor a voltage-re kerestem rá:

"AMD recommends Ryzen™ 7 2700X owners to not run their processors beyond 1.4V. If you're a performance chaser, there's no harm in going as high as 1.45V as long as you have a capable cooling solution that can keep the heat under control. “


[link]


Tehát ezek szerint most (sokkal) kevesebb.

nov. 21. 23:47
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, újabb kis updapte:

A "creator mode"-ban figyeltem meg az egész eseményt, akkor pedig nem mutatja éppen hol áll az órajel vagy a voltage.

Ha "current"-ben vagyok, akkor látom és itt folyamatosan állítgatja az órajelet meg a voltage-t is a program úgyhogy szuper lesz így szerintem.

nov. 22. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!