Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » D:meghajtó van alapból Windows...

D:meghajtó van alapból Windows 11 rendszerben?

Figyelt kérdés

Most vettem laptopot, ráteszi az alapvető dolgokat az informatikához értő ismerősöm.


Nem beszéltünk a meghajtóról, ahol dokumentumokat fogok tárolni.


Alapból van rajta a D: meghajtó, vagy létre kell hozni?


Ért hozzá, gondolom ráteszi, ha nem.

De nem került szóba, kicsit most megijedtem.


nov. 21. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy teljesen új, még használatlan adathordozó teljesen üres. A Windows létrehozza magának a szükséges partíciókat, meghajtókat. De ez csak a C: meghajtót érinti. D: meghajtót egyik windows sem fog létrehozni, azt majd manuálisan kell létrehozni, kézileg. De ha az ismerősöd nem csinálná meg, akkor is Kb. 2 perc létrehozni a D: meghajtót, szóval ne csüggedj.

nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen Windows op.rendszeren nincs alapból partíciók. Telepítésnél vagy utána is létre lehet hozni.
nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor majd felhívom, ilyet csinált-e rajta.


Kicsit utánanéztem, lehet nem bonyolult nekem sem megcsinálni, de inkább rábíznám


Olvastam formázni kell stb. de ki is lehet hagyni a formázást.


Fogalmam nincs pl. ez kell-e vagy sem vagy mire való..

nov. 21. 20:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A formázás alakítja ki a partíció fájlrendszerét, anélkül nem tudnád mire használni.
nov. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utólag a legkönnyebb egy D meghajtót létrehozni.
nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem igaz... bár Windows telepítés után közvetlenül nem nehéz, de zsugorítani kell az aktuálsi partíciót. Viszont ha ez nem a telepítés után közvetlenül történik, hanem már egy jó ideje használva van az adott partíció, akkor lehet, hogy a vége felé is vannak fájl darabok. A Windows ilyen esetben nem tudja zsugorítani a partíciót, erre 3rd party alkalmazás kell.

Tehát a legjobb előre gondolkozni és már a telepítéskor megadni a partíciókat.

nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Már lehet elindult a telepítés.

Kár, hogy utólag jutott eszembe. De valahogy nekem egyértelmű, hogy vannak dokumentumaim, amit nem a "Dokumentumok"-ban szeretnék tárolni és kellene létrehozni egy meghajtót erre a célra.

Remélem gondolt erre is.

Majd kiderül.


Mindenesetre köszönöm az építő, segítő hozzászólásokat.

Jó látni, hogy ilyen is van itt a gyakorin!

nov. 21. 23:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Ismétlem: miután megkaptad ráérsz szólni neki hogy rakjon még rá egy D: meghajtót. Akár távolról "gyors segítség"-el..

Csak addig ne telítsd be.

nov. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mivel gyárilag telepített Windows van rajta, ezért azt mondta, telepítésnél nem kérdez rá, hogy legyen-e több meghajtó.


Tehetek C-re fájlokat nyugodtan.


Utólagosan azt mondja nem jó, hibaüzenet jön stb.

nov. 22. 11:28
 10/11 anonim ***** válasza:

"Most vettem -gyárilag telepített- laptopot, ráteszi az alapvető dolgokat az informatikához értő ismerősöm."


"D: meghajtó ... létre kell hozni"

"Utólagosan azt mondja nem jó, hibaüzenet jön stb."

Tehát mégsem informatikához értő. 😀

nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!