Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne PCI kártyát...

Hogyan lehetne PCI kártyát használni egy olyan géppel, amin nincs ilyen slot az alaplapon?

Figyelt kérdés
Van 2 régi hangkártyám (egy Creative SoundBlaster Live! és egy Ensoniq AudioPCI), amik tökéletesen működnek régebbi gépekben, de a legújabb gépem alaplapján nincs olyan slot, csak PCIe van, abból is X1-es, ami szabadon van. Létezik-e valami átalakító ("megérős" áron persze), amivel megoldható lenne? Az se baj, ha nem tudom beszerelni a házba, ha kívül van a kártya, az is megfelel. Az alaplapom GIGABYTE GA-H110M-H.

nov. 22. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Van, de nem éri meg...

pl. [link]

Plusz driver is körülményes lesz, ha új rendszer régi kártya.

nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Létezik átalakító, nem túl megérős áron. Persze ez relatív, hiszen remek hangkártyák születtek régen, és van, akinek ez most is számít. Lényeg a lényeg, Amazonról egy átalakító, amely két kártyát is befogad, az 18 ezer forint körül van, egy slotos kábé 8 ezer. [link]
nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hussaro Hungaricus válasza:

Mindezeken kívül szerintem az átalakítás során jóval nagyobb lesz a hang latency-je. Többszöröse lehet, és olyan hibák léphetnek fel, digit-jel kimaradások, hogy nem megbízható a jelrögzítés.

Nekem egy Layla Echo 3G PCI hangkártyám volt. Hát az isteni volt minden téren. Sokszorosát érte az árának szerintem. 8 analóg be, 8 analóg ki profi minőségben. Egyszerűen imádtam.

Sajnos az újabb számítógépem miatt a polcon hever, mert nincs szívem kidobni, de a kukában van a helye, hiszen már nem használható...

nov. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy mai integrált hangkártya sokkal jobb hangminőséget kínál, mint a 25 éves SB Live! kártyád. A támogatott feature-ökhöz sem férsz már hozzá modern Windows alól.


Az AudioPCI pedig régin is középszar kártya volt. Gyenge minőségű FM Synth és nem tud hardveres gyorsítást. Arra volt jó, hogy legyen hang Windowsban, ha nem volt/elromlott az integrált.


Ha ilyen modern gépbe hangkártyát keresel, valami modernebbet keress, pl. ASUS Xonar DX/DGX. Az már előrelépés az integrálthoz képest.

nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!