Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy olyan problémába ütköztem,...

Egy olyan problémába ütköztem, hogy az alaplapomon a PCIEx16_1 slot nem ismeri fel a kártyámat, a PCIEx16_2 slot pedig igen, de így viszont a kártyám a GPU-Z szerint PCIE 3.0 x8 teljesítményű. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Egy régi videókártyával működött viszont, megnéztem kíváncsiságból.


Alaplap: Asus Z97-A

Videókártya: Gigabyte GTX 960 G1 Gaming

Táp: Chieftec 650W



#gtx 960 PCIE slot probléma #Alaplap pcie slot probéma
2022. máj. 14. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
A kártyán lehet valamelyik hátsó érintkező zárlatos vagy nem érintkezik, ami a 8x-os slotban már használaton kívül van, ezért el tud indulni a kártya, viszont a 16x-os slotban már megzavarja az alaplapot.
2022. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A második X16-os sín ezen az alaplapon csak x8-as. A GTX960 teljesítményénél igazából tökmindegy hogy x8 vagy x16, nincs jelentőssége.


Ha nem a kártyávla van a gond akkor lehet még az alaplappal is vagy az is előfordulhat hogy a processzor nincs bent rendesen / nincs elegendő nyomás rajta így néhány tűvel nem érintkezik és e miatt nem megy az első sín.

2022. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert az első slot kontakthibás, a második pedig csak ennyit tud. De használat során ez is elég.
2022. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az előző alaplapomon működött a x16 foglalatban a kártya. Ami furcsa nekem, hogy a másik kártyám sem működött abban a foglalatban, az is csak a slot_2 ben, de az azóta átment egy másik alaplapba és vígan teszi a dolgát. De azt se hinném a slot hibás, mivel egy gt 220-as kártyát kíváncsiságból beletettem és az működött.
2022. máj. 14. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:
960-hoz az x8 bőven elég
2022. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor mégis csak a slot a hibás, a 220 valószínűleg eleve x8-as, meg se próbál x16 módban indulni, míg a 960 igen, ez okozza a gondot. De ahogy előttem írták, ha csak játszol vele, bőven jó x8 módban is. A nagyobb sávszélesség arra kell, hogy ha játék közben videót is kódoltatsz vele a beépített h264 kódoló chippel, például streamelsz, videót rögzítesz. Ha csak a játék megy egyedül nem lesz gond.
2022. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!