Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az RTX 4060 Laptop grafikus...

Az RTX 4060 Laptop grafikus kártya hogy lehet erősebb mint az RTX 4070 Laptop GPU?

Figyelt kérdés
Látom hogy mind 2 kártya 8 GB-ás.A 4060 órajele is több 2370mhz mig a 4070 kártyának 2175mhz sebbesége van.

nov. 27. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet erősebb, ha egyik laptopban egy nagyon takarékos 4070 van, másik laptopban meg egy performance változat van, kapja a kakaót. Tehát előfordulhat.


De alapvetően a grafikus teljesítményt a feldolgozóegységek adják egy GPU-ban. A 4070-ben sokkal több van, így akár jelentősen alacsonyabb órajelek mellett is adhat még jobb teljesítményt.


Elképzelésem sincs milyen tesztet néztél, jó lenne ha linkelnéd! De az általad írt párszáz mhz órajelkülönbségnél egészen biztosan még a 4070 lesz a gyorsabb, utcahosszal.


A teljesítményre amúgy sokkal inkább a TGP érték adhat választ, amit sajnos a gyártók előszeretettel titkolnak. Ez a total graphics power, azaz hogy hány W teljesítménykerettel dolgozhat a GPU. Nagyon tudnak variálni vele a gyártók sajnos, így ahogy írtam is, ténylegesen előfordulhat, hogy egy takarékos 4070 GPU-s laptop gyengébb lesz, mint egy fullgaming 4060. Oda kell figyelni kiválasztáskor, bizony.


Én a notebookcheck tgp list oldalait szoktam nézni, az kb jó iránymutató, még ha a pontos típus nincs is benne. Pl a legion-ok gyakran akár a gyári értéknél is magasabb TGP-t engednek a GPU-nak... őhmm 4000 szériánál nem találok már sajnos, 3000-nél még egész jó listáik vannak pedig. Akkor már ez sincs..


De a leírásokból:

4060: The TGP (Total Graphics Power) can be configured between 35 and 115 Watt (+ 15-25 Watt Dynamic Boost from the CPU) leading to different performance levels. The boost clock speed ranges from 1470 MHz (at 35 Watt TGP) up to 2370 MHz (115W).


4070: The TGP (Total Graphics Power) can be configured between 35 and 115 Watt (+ 15-25 Watt Dynamic Boost from the CPU) leading to different performance levels (the desktop RTX 4070 Ti uses 285 Watt for comparisons). The boost clock speed ranges from 1230 MHz (at 35 Watt TGP) up to 2175 MHz (115W).


Tehát akkor amiket te írsz órajelek, azok a gyári maximum értékek. Nyilvánvalóan két maxos laptopnál a 4070 nagyon durván elveri majd a 4060-at. A kérdés csak az, hogy valójában mi is van azokban a laptopokban, amiket kinéztél..? Mert ha egyikben valójában 115W(+boost) 4060 van, a másikban meg csak egy 35W 4070, akkor már jó eséllyel inkább a 4060-as lesz a jobb.


Ha jól számolok amúgy, akkor másfélszeres anyag van a 4070-ben, ennyovel ttbb a feldolgozóegysége. Tehát azonos órajelen másfélszer jobb a 4070. Ha csak a nyers adazokat nézem, hogy mennyi feldolgozóegység van bennük. A valós tesztek jelentősen eltérhetnek ettől persze.



Szóval sajnos nagy katyvaszt csinált az nvidia. Van egy neve a chipnek, de totál rejtett információ az, hogy valójában az adott laptopban mire is képes. Nincsen megadva a TGP sehol sem. Szinte. Ritka. A mhz értékre sem azt szokták írni, ami,hanem ezt szokták csak bebiggyeszteni,amit te is írtás, de ez csak a 115W+boost modelleknél van. A legtobbb, főleg az olcsó laptopok nem 115W-os,így nem maximum órajeles GPU-val lesznek szerelve. 80-90W-osnak már örülni lehet. Az 50-60W alattiakat meg... kezét kéne tördelni azoknak, akik ezt így megengedték piacra jutni. Teljesen a fogyasztók átverése zaklik.

nov. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazad van,bocsánat a fogyasztast nem neztem.Egyik kulfoldi oldalt bongesztem es ott lettem figyelmes hogy a 4060 5-10%-al veri a 4070 et.

Most visszamentem az oldara es irta hogy a 4060 as lapos kártyának 140w a fogyasztasa mig a 4070es 40w maximum teljesitmenyre volt kepes az adott laptopban.

Leelenoriztem a weboldalt amit kuldtel (notebookcheck.net) es valoban azon fogyasztas alatt kb 15-20% erosebb a 4070es modell.

nov. 28. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!