Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem lehet a játékot az...

Miért nem lehet a játékot az erősebb grafikus kártyárval futtatni? ASUS A53B Notebook

Figyelt kérdés
Van egy ASUS A53B Notebook, melyben van egy AMD Radeon HD 7470M 4Gb Grafikus kártya, de amikor indítom a játékookat akkor egy AMD Radeon HD 6320 384Mb Kártyát futatt a gép, és akadnak a játékok.... Több program is jelzi mind a 2 kártyát a gépben, de hol tudom beállítani hogy az álltalam kívánt aplikációk az erősebb csippen fussanak?

2016. máj. 29. 20:21
1 2
 1/12 HUN_Sector ***** válasza:
Mivel az egyik integrált, ezért a biosban tudod letiltani, hogy csak a dedikált kártyát használja a rendszer. A hd6320 az integrált, tiltsd le azt.
2016. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 CspCsj ***** válasza:

Windows alatt az Asztalon jobbegérgomb > Váltható grafikus rendszer ... választható?

[link]

2016. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos a bios-ban nem találtam semmit ahol át lehetne állítani. Viszont ez az asztali opció nekem nincs ott jobb klikknél, honnan tudom letölteni? Windows 7 Home premium x64
2016. máj. 29. 21:03
 4/12 CspCsj ***** válasza:

Valószínűleg nálad nem a régebbi Catalyst, hanem az új Crimson driver van telepítve.

Próbáld ez alapján: https://www.youtube.com/watch?v=Sufj0cYdp64


Végső esetben a hivatalos oldalról letölthető mindegyik változat:

[link]

2016. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sikerült beállítani! :)


+ 1 kérdés: Sokat segítene a rendszeren még 4Gb RAM? Jelenleg 1db 4Gb-os DDR3 van benne. Megéri 17€-ért beújítani még egy ilyenre, hogy 8Gb legyen vagy nem dobna sokat a teljesítményen?


[link]

2016. máj. 29. 23:11
 6/12 CspCsj ***** válasza:

Játéktól függ, illetve hogy hány programot használsz egyszerre...


Az aktuális memóriahasználatot a Feladatkezelőben (pl. Ctrl+Shift+Esc) a Teljesítmény fülön láthatod, - alul a Fizikai memória résznél, illetve az alsó zöld grafikonon pár percre visszamenőleg. (ne zárd be a Feladatkezelő ablakot)

Ha a foglalt memória ritkán megy 3-3,5GB fölé, akkor nem kell bővíteni. Játék után vagy közben válts a Feladatkezelőre akkor láthatod hogy a játék mennyit foglal.

2016. máj. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 HUN_Sector ***** válasza:

Egyébként 64 bites a windowsod?

Pontosan milyen processzorod van?


A 8gb ram 64 bites win esetén egyébként hasznos. Az irodai gépek már lassan mind 4 giga rammal szereltek, a játékgépek pedig átlagban 8 gigával. Mind bolti, mind saját összerakások esetén. Most a padlón van a ramok ára, érdemes lenne felbővítened.

2016. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A processor sajnos elég gyengécske: AMD E-450 1.65Ghz, de nem is baj, mivel főként munkára használom ezt a notebookot, vagyis sok internet megy rajta sok megnyitott chrome füllel ezért gondolom hogy ezen segítene a 8 Gb RAM.


Windows 7 Home Premium 64bit van benne.


Játék csak a Hidden & Dangerous 2 illetve Dune2000 és Age of mythology kell hogy mennyen Lan partyba, tehát nem is szeretném a legújabb játékokat futtatni ezen, hiszen arra ott a PS4em és az asztali PC-m, ezen elég ha ez a pár régi cucc elfut.


A kérdés, hogy a munkamenetet javítanáe az a + RAM, ha már mostanság olcsón hozzá lehet jutni, nekem meg pont van benne egy üres slot.

2016. máj. 30. 10:08
 9/12 HUN_Sector ***** válasza:
Ez a processzor mellett nincs értelme. A cpu előbb fog 100%-on pörögni, mintsem hogy a 4 GB ramod elfogyjon.
2016. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem tudom mi legyen, mert megesik sokszor hogy alig 50%-os processor terhelés mellet alig 300mb felhasználható szabad RAM van a 4Gb-ból
2016. máj. 30. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!