Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy HDD-re felkerül egy...

Ha egy HDD-re felkerül egy fájl, és az rendszeresen csak olvasva van, és az összes adat fixen van a meghajtón, akkor előbb-utóbb eltűnhetnek az adatok? Vagy rendszeresen "újramágnesezi" magát a lemez?

Figyelt kérdés

nov. 30. 01:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#9

Ezt legfeljebb akkor tudja figyelni ha be van kapcsolva és olvassa az adott cellát. Pl egy részletes ön tesztnél. Esetleg megjelöli gyenge cellának és áthelyezi.

Egyébként meg a fiókbatett hdd nem tudja hogy a kikapcsolása óta 1 óra vagy 20 év telt el. Ezért nem bízható ez rá.

nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

7-es hozzszóló mire használsz manapság egy 286-ost?


Nekem is van pár régi gépem, bár nem ennyire régiek azért.

nov. 30. 16:18
 13/22 anonim ***** válasza:

Semmire. Csak a letűnt idők hangulatát idézem meg vele, néha.

Másra nem is alkalmas egy 286-os, 6 MHz-es, nyolc kilós laptop.

nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Jó ég :D


Talán a Volkov vagy a Norton commander még elindul rajta :)

nov. 30. 16:59
 15/22 anonim ***** válasza:

Én akkoriban a PC tools-t használtam fájlok kezeléséhez. Az van rajta most is.


[link]


Egyébként, lehet találni hozzá szoftvereket (DOS 3.20), játékprogramot is (Prince of Persia, Alley Cat, Sokoban) csak hát, nem nagyon érdemes futtatni őket. Arra jó, hogy a kor hangulatát újra átéljem egy kicsit.

nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Tudom tudom, van még komoly gyüjtemény is a neten, volt még régebben egyszer nekem is egy HP Vectra D2470-em, imádtam a dizájnját!
nov. 30. 17:17
 17/22 A kérdező kommentje:
nov. 30. 17:26
 18/22 anonim ***** válasza:
A régi hálókártya nélküli dos-os gépet soros (rs-232) kábellel rákötve a korszerű win11 gépedre friss total commanderrel tudod kezelni serial plugunnel kényelmesen.
nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az, amúgy kb. 4 centi magas HDD már régen megdöglött benne. Floppyról használom, ha teszem. Az a jó, hogy kicsi, 10-100 K méretű programok voltak akkoriban, emiatt a floppy jószerivel elmegy egy szűkös HDD-nek.
nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19/

Ha IDE lemez volt benne ahelyett jó bármelyik SATA hdd is, csak venned kell mellé egy olcsó sata/pata átalakítót is ebay-ről.

nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!