Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel i9 14900k proci hűtése?

ByRoT kérdése:

Intel i9 14900k proci hűtése?

Figyelt kérdés

Szevasztok!


Milyen proci hűtőt ajánlanátok ehhez a procihoz?

Léghűtésesbe gondolkodtam a Noctua NH-D15 vagy NH-D15S-en, viszont ezekről bár a neten jókat írnak róla, mint léghűtő, olvastam egy ilyen elemzést:

"Viszont az a baj az ilyen nagy torony hűtésekkel, hogy egy idő után nem tudnak lehűlni, és felveszik a gépházban lévő hőt is, majd tovább fűtik azt. Arról nem beszélve, hogy a VGA-ról is elszívják a hőt, ezzel sem túl sokat segítve a CPU lehűlésében. Sajnos ezek az i9 és csúcs Ryzen processzorok elképesztő hőt képesek termelni és iszonyatosan sok W-ot tudnak megenni."


Ennek tükrében milyen proci hűtő lenne az ideális szerintetek?

Köszi a tanácsokat!



nov. 30. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ARCTIC Liquid Freezer II 360 felé nézelődnék.

Ezen a szinten már mehet nyugodtan AIO.

nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: Amit az első ír az elég jó, nálam mondjuk egy Alpenföhn® Gletscherwasser 360 van, de igen, ezen a szinten elfér már egy AIO vagy ha van rá keret anyagilag akkor akár egy épített vízhűtés is.
nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit a kérdésben írtál, mondjuk arra röviden azt lehet mondani, hogy erre szokták kitalálni a normális házszellőzést, és akkor nincs ilyen gond.
nov. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
#3: Ez valóban így van, de egy normálisan szellőző ház elég drága játék, és azt sem árt megtámogatni egy halom ventilátorral, nálam is alul-felül, 3-3db 120-as mozgatja át a levegőt a házon.
nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég drága játék... most akinek egy 14900K-ra telik, annak azért csak jut egy rendesen szellőző házra is, főleg, hogy arányaiban a proci árának ötödéért már vannak nagyon jól szellőző komoly házak.
nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Ez is jogos, nem szóltam!
nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos ezek az i9 és csúcs Ryzen processzorok elképesztő hőt képesek termelni és iszonyatosan sok W-ot tudnak megenni."


Azért egy R7 7800x3d-t egy Dark Rock Pro 4 kb bármikor lehűt, ott nem a hő termelés, hanem a kicsi chip méret a gond, nehezebb elvezetni a hőt, még ha nem is vészesen sok.

R9-et még nem láttam

nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha levegőben gondolkodsz, akkor inkább amd prociban gondolkodj. Ehhez csak a víz vsló. Már alapjáraton is, de ugye wz a proci nem arra való, hogy alapjáraton menjen. Szénné kell húzni, amit bír.
nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Azok nem kajálnak annyit valóban, de fűteni azok is fűtenek rendesen, bár ez inkább AMD számlájára írható, egyszerűen a kupak és a amgok között már alig elhet átvinni ennyi hőt.
nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, okosodtam tőlük.

Az első hozzászóló hűtését fogom megvenni, az ARCTIC Liquid Freezer II 360-ast, ezt elég sok külföldi oldal ajánlja a 14900k-hoz, a toplistákba rendszerint benne van, ráadásul sok youtubernél is látom ezt a fajta hűtőt, és árban sem rossz.


Még egy kérdés vetődött fel bennem, hogy a 14900k-hoz milyen alaplapot rakjak bele? Asus rog strix B760f et nézegettem, ami olyan 100k Ft ba van, a z790-ek elég drágák.

Erre esetleg valami tipp?

dec. 1. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!