Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy 1TB Samsung külső...

Adott egy 1TB Samsung külső merevlemez tele képekkel. Hogyan tudnám utólag jelszóval zárni a merevlemezt?

Figyelt kérdés

1-

Azt szeretném ha csatlakoztatom bárhol egy xy laptop-ra akkor kérjen egy jelszót és csak utána lehessen látni a rajta lévő dolgokat.

Ez ha megoldhato akkor ha tv-re dugom akkor is kérje.

De lehet az utóbbi nem kivitelezheto akkor max tv-em nem használom.

2-

Ha pl csak bizonyos mappákat szeretnék jelszóval védeni az is megoldhato?

Pl ha van rajta képek mappa és filmek mappa és a képeket szeretném jelszóval védeni a filmeket meg nem akkor azt tv-re csatlakoztatva nezhetem mint most.

Köszönöm előre is a segítséget


nov. 30. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tévén csak úgy működne, ha olyan rendszer vagy program fut rajta, ami tudja értelmezni a titkosított állományt és visszafejteni a kódolását. Erre egy androidos rendszeren talán van módszer, de inkább nincs és nem fog működni.


Ha olyan eszközökön akarod futtatni amin új Windows (legalább 7) van, és csak azon működik, a Bitlockerrel való titkosítás kézenfekvő lenne. Ez a teljes meghajtót jelszóval hozzáférhetővé teszi. Platformfüggetlen meghajtótitkosítást tud pl. a VerCrypt.


Csak egyes mappák titkosítására bármelyik népszerű archívumkezelő program megteszi, ami általában ott van minden gépen (pl. 7zip, Winrar, Total Commander), létrehozáskor meg kell adni egy hozzáférési jelszót, a használathoz viszont mindig ki kell bontani egy ideiglenes tárba a tartalmat, ami nagy mennyiségű és méretű archívumoknál időigényes lehet.

nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szuper

A Bitlockerrel jó lesz

De!

Ha megcsinálom és utána tv-re lesz dugva akkor ott látni lehet majd mindent vagy nem lehet semmit látni mert tárolva lesz.


S ha másik gépre dugom akkor ott is láttok mindent vagy titkosítva lesz és kéri a jelszót azon is?

nov. 30. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Bitlocker a teljes meghajtót titkosítja. Amikor el akarod érni, fel fog dobni egy jelszóbeviteli mezőt, és a megadásig nem látható vagy érhető el a meghajtó tartalma. Csak azon a rendszeren oldja fel amire csatlakoztatva van, így nem tudod a gépen feloldani és utána átrakni a tévére. A tévé biztos, hogy nem tudja kezelni a Bitlocker titkosítást, így egy üres hordozót fog látni, vagy formázni akarja majd.


Más gépre dugva ugyanaz történik: egy lezárt meghajtó jelenik meg, majd a mappa megnyitásakor kéri a jelszót. Feloldás után minden tartalma egyszerre látható lesz.


A tévés lejátszás lesz a kritikus pont, ott szerintem semmilyen titkosítás nem fog működni. A tévék rendszere szinte zárt, még Androidos tévén is korlátozott a támogatott alkalmazások száma.

nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Közbe megvan a válasz tv-re dugva nem lát semmit mert titkosítva van de megnyitni se tudom én se csak PC-n.

Lényeg ez volt még, hogy tv-n nem e lehet látni és csak gépre dugva lesz titkosítva de értem már!

nov. 30. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!