Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Uj tapegyseg, de nem mukodik...

Uj tapegyseg, de nem mukodik az eger, billentyuzet, es a monitor sem, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Kicsereltem a tapegysegem, mindent jol bekotottem, de nem vilagit az egerem sem a billentyuzetem ha bedugom oket, es a videokartyarol sem erkezik kep a monitorra, nincs sem dvi kabelem sem dvi csatlakozos monitorom, szoval alaplaprol nem tudom tesztelni, a videokartyat, a ventillatorok mukodnek.

dec. 1. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen gépről - alaplap, processzor, videokártya - van szó?

Milyen tápegységet milyenre cserélted?

A régi tápegységgel működik?

dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

alaplap asrock h110m dgs r3

videokartya gtx 1050 2gb

processzor i5 6500

azert csereltem tapot, mert egyszercsak kikapcsolt, utana vissza tudtam kapcsolni aztan ujra leallt, utana pedig mar nem kapcsolt be, Cooler Master Elite NEX 500Wos tapot kapott.

dec. 1. 12:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Proci kiegészítő tápot is vissza dugtad? 8pin a proci felett?
dec. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt:

[link]

dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Maga a gép nem nagy tápfelvételű - az i5 6500 egy 65 W TDP-jű processzor, a gtx 1050 meg - hacsak nem valami túlhajtott jószágról van szó (az is maximum 1 darab 6 tűs PCIE tápcsatlakozót kér - például: [link] ) - alapesetben nem igényel az alaplapin (a 24 tűs és a 2*4 tűs 12 V-os EPS tápcsatlakozó) kívül más tápellátást, szóval egy rendes 300-350 W-os terhelhetőségű táp már elegendő lehetne.


"mert egyszercsak kikapcsolt, utana vissza tudtam kapcsolni aztan ujra leallt, utana pedig mar nem kapcsolt be,"

Jujj. Az rossz esetben vihette magával a videokártyát, rosszabb esetben az alaplapot/processzort is.


Első körben - ha valóban minden csatlakoztatva van - én mindent lehúznék, kiszednék - csak az alaplap legyen a processzorral meg memóriával - és az alaplapi videokártyával próbálnám meg, hátha az túlélte.


"Cooler Master Elite NEX 500Wos tapot kapott."

Az alábbi:

[link]

tesztek alapján készült lista alapján nem épp egy javallott táp, az áráért:

[link]

ehhez a konfighoz nagyon alsó hangon inkább egy ilyesmi:

[link]

vagy ilyesmi:

[link]

már jobb lehetne.

dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A régi táp már megölte őket..
dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a 8 pinest ki is huztam, es vissza is dugtam mar, nem tortent valtozas akkor sem, a videokartyahoz alapbol nem nyultam, kiprobalni nem tudom kartya nelkul mert nincs se kabelem se monitorom amivel tudnam minden nelkul tesztelni
dec. 1. 15:08
 8/8 A kérdező kommentje:
most eszrevettem egyebkent, hogy a videokartyam addig porog csak, amig elindul a gep de aztan megall
dec. 1. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!