Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A mágnes tönkreteszi?

A mágnes tönkreteszi?

Figyelt kérdés
Egy erős mágnessel tönkre lehet tenni egy winchestert? visszanyerhetőek még az adatok? esetleg a számítógépen belül mit károsítana még?
2010. okt. 21. 02:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen tönkreteheti, és utána már lehetetlen visszanyerni az adatokat... na jó, talán a NASA megoldaná, de más tuti nem.
2010. okt. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon tönkre lehet tenni! Mert ha túl erősen mágneseződik le, akkor az irófej már nem tudja a többé újrairni se az ő kis mágneses erőterével. De minek akarod mágnesezni? Az adatokat egyszerűbb végleg törölni valamelyik titkositó progival
2010. okt. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Erős mágnessel SEM lehet tönkretenni ez egy tévhit...
2010. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Stellek Ernő válasza:

Szia ! Igen a HDD egy erős mágneses térre tönkre mehet. Ha a mágnes térereje,elegendő a HDD. vékony ferrit rétegén az adatokat törölheti, és akár teljes adatvesztés is történhet.

Sok esetben azt feltételezik egy mágnessel megrongált HDD. már nem tartalmaz adatokat. Azonban általában az történik, hogy csak az olvasó egységek mechanikai működése rongálódott. De az adatokat le lehet menteni. (drága mulatság).

Ha egy HDD. adatait törölni szeretnéd, az nagyenergiájú homogén mágneses tér használatával, végezheted el.


Egy számítógépben nagyon sok egység károsodhat a egy mágnes közelsége miatt.

pl. a hűtőventilátor motorja is elromolhat.

2010. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igy van, ki is lehet próbálni egy floppyn, igaz az nem merevlemez, de a technológia hasonlóan a mágneses adattároláson alapul!
2010. nov. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nagyon is tönkre lehet tenni vele, ha rám hallgatsz, nem próbálod meg, én sajnos már megszoptam vele, és nem olcsó a hdd:S pedig nem is tudtam h mágneses volt az a szar amit rátettem, szal az összes adatomnak vége, meg a hdd-mnek is
2012. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!