Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DisplayPort vagy HDMI?

DisplayPort vagy HDMI?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb használni gamer PC esetén, ha mind a videókártya, mind a monitor rendelkezik mindkét porttal? DisplayPort 1.4a vs HDMI 2.1 a szabvány. Ki mivel használja a gépét?

2023. dec. 7. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy monitor esetén lehet a hdmi elég, de ha többet, vagy extrém felbontást akkor displayport (daisy chain). A displayportnak (v1.4) nagyobb a sávszélessége, mint a hdmi (2.0)-nak.
2023. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyan nagy különbség nincs köztük, mármint otthoni felhasználást tekintve.

DP több mindent tud, meg fejlettebb, de nem érezhető a különbség.

A 2 különböző szabvány köszönhető annak, hogy képtelenek végre 1-t egységesíteni.(elég sok fejtörést okoz, hogy TV-ken csak HDMI van, sok notebook, brand PC esetén meg csak DP)

2023. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom elolvasod mind a videokártya mind a monitor user manualját és ennek alapján választod az optimálisat. Vagy amilyen kábelt találsz a sufniban.

De érdemes megjegyezni hogy a bios sokszor nem szereti a DP-t.

2023. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően mindegy. De egy fontos dolog van: Ha freesync-es monitorod és nvidia videokártyád van, akkor csak DP csatlakkzáson keresztül fogod tudni bekapcsolni a (ez esetben freesync kompatibilis) g-sync-et!!!


Nekem freesync monitor van, és gyakran váltogatom a videokártyámat, így a DP a nyerő.

2023. dec. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Na ez egy valóban hasznos kis adalék infó volt, ugyanis pont ez a helyzet. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem! Ennek tudatában mindenképp a DP lesz a jó nekem (is).
2023. dec. 8. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!