Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem sípol, és képet sem...

Nem sípol, és képet sem bekapcsolás után?

Figyelt kérdés

Fél évet nem ment kb a gép előtte hibátlan volt. Bekapcsolas után minden alkatrész felporog viszont a csipogó semmiféle hangot nem ad, illetve kép sincs..

Másik videokartyaval tesztelve, ramok nélkül is mindenhogy ugyanez a gond.



dec. 10. 17:40
1 2
 1/12 Szirty ***** válasza:
Én első lépésben ellenőrizném méréssel a tápfeszültségeket (+5V, +12V, +3.3V, stb)
dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát ebből még bármi lehet, nekem csinált mar ilyet tápnál, vidkarinál, de még HDD nél is. Le kéne csupaszítani, amennyire lehet, és egyesével tesztelgetni. De megfelelő eszközök, cserealkatrészek nélkül ez borzalmasan bonyolult is lehet.


Szemre nincs valami, ami fura? Kidurrant kondenzátor, megolvadt vezeték?

dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szemre semmi fura, másik táppal ugyanezt produkálja, cpu cserét nem tudok jelenleg mert csak ez az egy van itthon.. Tapfeszultsegekre ranezek azért.
dec. 10. 18:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Processzor nem adhatta meg magát szerintetek? Ha jól tudom akkor szokott ilyen fekete képernyő probléma lenni
dec. 10. 18:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Technikailag lehetséges, de processzor nagyon ritkán szokott meghalni. Akkor alaplapra hamarabb gondolnék már, ha minden más ki van zárva.


Videókártya másik pci slotban, ha van?

dec. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy slot van az alaplapon sajnos, viszont ha alaplap hiba lenne akkor fel sem porognenek az alkatrészek vagy rosszul tudom?
dec. 10. 19:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy megy tönkre az alaplap. Monitor vagy a kábele ki lettek zárva?

Nehéz ez, mert a processzor, amire utolsónak szokás gyanakodni, de kizárni persze nem lehet. Esetleg inkább olyan, hogy rossz a pasztázás, és túlmelegszik. De az nem az indulásnál szokás, és akkor lekapcsol.


Monitoron semmi nincs, nincs üzenet, hogy nincs jel? Csak simán fekete?


De mondom, nekem ment tönkre hdd-m, és nem jutott el a biosig.

dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Monitor + tvvel is tesztelve hdmi, dvi mindenhol ugyanez. Jelenleg csak a CPU van a gépben és még mindig ezt produkálja monitoron semmi üzenet csak fekete kép. És még a csipogó így sem csipogott másik gépben egyből.
dec. 10. 19:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Esetleg csere ram nincs? Vagy ha 2 slotos, akkor egyesével betenni? Nem minden alaplap szereti, ha nincs benne memória, és ha az egyik tönkrement.

De alaplapot/cpu-t kb csak szervízben tudnak megnézni, ha nincsenek eszközeid hozzá.

dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Két rám slot van próbáltam egyesével, nélkülük is mindenhogy.. Egyszerűen ötletem sincs már mi baja lehet attól hogy fel évet nem ment a gép aramtalanitva
dec. 10. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!